Jinou možnost než plný bodový zisk si Liblice nemohly, vzhledem k postavení v tabulce, dovolit. Kdyby tento duel nezvládly, ztratily by kontakt s konkurenty v boji o záchranu a dostaly by se tak do svízelné situace. Domácí hráči sice pálili jednu šanci za druhou, přesto si dokázali už během prvního poločasu vypracovat dvoubrankový náskok. Ten do konce zápasu zvládli o jednu branku ještě navýšit a dál tak mohou živit naději na udržení v soutěži. Trenér Petr Samek přesto našel po utkání pouze jedno pozitivum.

„Do utkání jsme nešli s vědomím, že by to měly být snadné tři body. Naopak jsem se hráče snažil uklidnit, aby vydrželi. Vstup do utkání nám sice vyšel a brzy jsme se dostali do vedení. Soupeře jsme sice přehrávali, ale nedařilo se nám proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Postupem času se to na naší hře podepisovalo. Soupeř je tam, kde je a nemá cenu se bavit o úrovni zápasu, která byla oboustranně strašidelná. Nám se naštěstí z toho množství šancí podařilo proměnit alespoň dvě další a nakonec jsme vyhráli 3:0," zhodnotil utkání Petr Samek.

„Jediným pozitivem z dnešního utkání je zisk tří bodů. Jestli chceme pomýšlet na body i proti dalším soupeřům, musíme opravdu hodně moc přidat, abychom mohli vůbec na záchranu pomýšlet. Dnes to byly vyloženě povinné tři body," byl si po utkání vědom trenér Samek.

Břežany II už soutěž dohrávají jen z povinnosti a možná už i pokukují po konci sezony. V této nelehké situaci se hledají pozitiva a cíle ne zrovna snadno. Jeden dílčí cíl by se však přeci jen našel. Břežanští by jistě neradi opouštěli soutěž bez jediného bodu a pro jeho zisk udělají v následujících zápasech maximum. Hráči do zápasů vstupují s chutí a nechtějí body se samozřejmostí jen tak odevzdávat. Už několikrát dokázali v roli outsidera soupeře potrápit.

„Dneska jsme odehráli asi nejvyrovnanější utkání jara. Soupeř nám sice dělal problém svou rychlostí, ale myslím si, že kdybychom nastoupili v kompletní sestavě, tak jsme na bod mohli pomýšlet. Hned v úvodu zápasu jsme se sice dopustili malé chyby, za kterou nás soupeř potrestal, ale potom jsme celkem dobře bránili. Druhou branku vstřelili domácí z ofsajdu. Také my měli pár šancí, které se nám nepodařilo proměnit. Výsledek 3:0 sice mrzí, ale jak jsem říkal, tak jsme dneska podali nejvyrovnanější výkon jara. Na kvalitě zápasu bylo určitě znát, že hrál předposlední s posledním," řekl k utkání lodivod Břežan II Jiří Bárta.

Branky: 4. a 38. Hrstka, 56. Pačes. Rozhodčí: Bekešský. ŽK: Hrstka, Vlk (oba L). Diváci: 80. Poločas: 2:0.
Liblice: Hanuš ml. – Kovačka (73. M. Řípa), Fott, Šmejkal, F. Řípa (58. P. Nouzák) – Pop, Vlk, Pačes (60. Lanc), Dušek – Sobotka, Hrstka (82. Smolík).
Břežany II: Zeman – Kolář, Trejbal, Karban, Štolc – Nezbeda, Pikner, Dolejš (6. Demo), D. Svoboda – Jedlička Stejskal (65. Menšík).