Začátek zápasu patřil domácím, kteří dokázali spálit hned čtyři zajímavé příležitosti. Samostatné úniky Petra Nouzáka a Sochora dokázal vždy zlikvidovat Matoušek a hlavičkový pokus Nouzáka i zakončení Bázlíka pak skončily mimo tyče hostující branky.

Zajímavou čtvrthodinu utkání uzavřeli hosté. Roh Topola našel volného Tomáše Černého, který však svůj pokus nasměroval vedle branky.

První branky se dočkali diváci ve dvaadvacáté minutě, kdy si na Bázlíkův roh naskočil Sochor a poslal domácí do vedení. Tentýž hráč pak dostal pobídku před odkrytou branku od Voseckého a svým druhým gólem rozjásal liblické obecenstvo znovu.

Domácí defenziva pak asi slavila déle, než bylo třeba. Toho dokázala využít Tuchoraz, která zatáhla míč do vápna a po nedorozumění obránce s brankářem si Řípa vstřelil vlastní branku.

Poločasové vedení se nedařilo dlouho Liblicím navýšit ani z vyložených šancí. Pojistky se nakonec přece jen dočkaly. Po dlouhém výkopu Grůši zachyboval hostující brankář, který po chvilce váhání vyběhl proti míči, rychleji byl u něj ale liblický Petr Nouzák, který míč vypíchl a uklidil ho do prázdné branky.

„Myslím si, že jsme byli celý zápas lepší. Měli jsme o mnoho víc brakových příležitostí. Tuchoraz měla jediný závar, po kterém jsme si vstřelili vlastní branku. Bojovností a chutí hrát jsme soupeře přehrávali a dostávali se do dalších šancí, ale pojistku jsme přidali až na konci zápasu,“ uvedl liblický trenér Petr Samek.

„Pohybujeme se sice ve středu tabulky, ale záchranu pořád ještě nemáme jistou. Kluci tak neponechali nic náhodě a zápas chtěli vyhrát. Za to jim děkuji,“ byl po utkání spokojen Samek.

Ten ocenil i výkon rozhodčích. „Běžně rozhodčí nehodnotím, ale derby zvládli odřídit s přehledem,“ podotkl.

„V bojovném utkáni jsme se nedokázali přizpůsobit hře soupeře, který jednoduše nakopával míče do vápna. My jsme si vše komplikovali zdlouhavou rozehrávkou, ze které pramenily chyby. Naše lehkovážně pokažené přihrávky dokázali domácí využívat a dostávat se do šancí. Jsme zvyklí hrát na větším hřišti a na malém hrát prostě neumíme, navíc nás domácí předčili v bojovnosti. To bylo rozhodující,“ viděl jasně hlavní příčiny neúspěchu sekretář Tuchorazi Jan Hába.

Branky: 22. a 33. Sochor, 79. P. Nouzák – 35. F. Řípa vlastní. Poločas: 2:1.
Liblice: Grůša – F. Řípa, Fott (47. Bubník), Pop, Kovačka – Vosecký, Vlk, P. Nouzák (87. Kováč), Bázlík – J. Nouzák (90. Pospíchal), Sochor.
Tuchoraz: Matoušek – Nývlt, Trnka, Klepal, Bílek – Vostrovský, T. Černý, Koranda, Borovička (59. Novák) – Topol, Rybařík.