„K důležitému zápasu jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy. Na velkém hřišti jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do rychlých brejků, protože na to máme v útoku hráče. Dařilo se nám to asi třicet minut, během kterých měla Sadská nějaké rohy a standardky, ale bez vážnějšího zakončení. Pak se nám sice podařilo jít do vedení, ale o několik minut později jsme se o něj vlastní chybou připravili, když jsme pustili soupeře do rychlého brejku a ten šancí nepohrdl. Na začátku druhého poločasu bylo ještě hůř. Měli jsme míč pod kontrolou a šli do přečíslení, bohužel se balon dostal k bekovi, který ho nakopl dopředu, pak následoval na půlce prohraný souboj a ve výsledku šlo pět hráčů domácích proti našemu stoperovi. Toho útočící pětice prohodila, stejně jako vybíhajícího brankáře a zakončením do prázdné branky se Sadská dostala do vedení," popsal zásadní okamžiky utkání liblický trenér Petr Samek.

„Dnešní utkání bych viděl jako remízové. Sadská těžila z našich velkých chyb, které stoprocentně dokázala potrestat. Pak měla stejně jako my několik standardních situací bez využití. My jsme měli v útoku několik příležitostí, které by při větším fotbalovém umu šlo v góly přetavit. Bohužel se tak nestalo. Vzhledem k tomu, v jakém jsme nastoupili složení, si tým zaslouží pochvalu," dodal Samek.

Během zimní přestávky došlo v týmu jen k malým změnám. Na přestup do Liblic zamířil útočník Karel Rozumný, který doposud působil v dresu Tuchorazi. Na hostování přišel Pavel Batelka, který je hráčem Plaňan. Ten se bohužel hned zařadil na už tak početnou marodku. Jinak kádr zůstává pohromadě jako na podzim. V jarních záchranářských bojích bude nadále pomáhat i nestárnoucí Miroslav Šmejkal a očekává se také uzdravení několika dlouhodobě zraněných hráčů, jako třeba Petra Nekolného.

Branka: 34. Hrstka. Rozhodčí: Mucha. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1.
Liblice: Hanuš ml. – Kovačka, Bubník, Fott, F. Řípa – Pačes, Pop, Dušek, Rohn (80. Lanc) – J. Nouzák (80. P. Nouzák), Hrstka.

(Jan Břečka)