Liblickou rozcvičku si vzal na starost Tomáš Liga, který se vrátil obohacen o trenérské zkušenosti z Mexika, kde několik úspěšných let působil.

„Tomáš našim klukům ukazuje, nejen jak se na zápas připravit, ale své zkušenosti se snaží předat i na tréninku, za což jsme rádi. Pro kabinu je to určitě velký přínos,“ vysvětlil přítomnost zahraniční akvizice pod vysílačkami trenér Petr Samek.

„Přijel k nám kvalitní soupeř, proto bylo třeba hrát z bloku vzadu a čekat na rychlé brejky. To se nám dařilo během úvodní čtvrthodiny, během které přišly naše velké příležitosti. Branky jsme z nich vstřelit nedokázali a za to přišel trest, když soupeř využil naší chyby a pohodlně se ujal vedení,“ popsal úvodní poločas Samek.

Po několika tvrdých zákrocích už do druhého poločasu nenastoupil Hrstka, což byla pro Liblice velká komplikace.

„Druhý poločas už si soupeř zkušeně hlídal vedení, které dokázal ještě jednou brankou navýšit. Nám se podařilo snížit, ale to bylo z naší strany vše. Nedostali jsme se do souvislejšího tlaku, abychom víc zlobili a další příležitost ke zdramatizování zápasu už nepřišla,“ byl si vědom kvality soupeře Samek.

Po zbytečném Kovačkově faulu v pokutovém území dostali hosté příležitost definitivně rozhodnout utkání. Proti však byl Grůša, který Švábův pokus lapil a závěr utkání se tak dohrávalo s emocemi na obou stranách.

„Sehráli jsme vyrovnaný zápas, ale zkušenosti byly na straně soupeře. Za nasazení a bojovnost si určitě hráči zaslouží poděkování. Doufám, že takhle budeme pokračovat i v dalších zápasech,“ zakončil pozitivně hodnocení domácí lodivod.

Branky: 62. Bázlík – 15. Maxa, 57. M. Šváb. Poločas: 0:1.
Liblice: Grůša – P. Nouzák, Fott, F. Řípa, Kovačka – Vosecký (75. Kováč), Vlk, Bázlík, Pačes – Hrstka (46. Rohn), J. Nouzák.