Domácí tým chtěl v honbě za záchranou navázat na vítězství ze Zelenče a bodovat i proti rozjeté Tuchorazi. Pomoci jim v tom měli i dva hráči, kteří v tuchorazské kabině působili, Petr Nekolný a Karel Rozumný. Nekolný nakonec nebyl pro utkání trenérovi k dispozici, zato Rozumný, který přišel pod vysílačky teprve v zimní přestávce, byl v útoku Liblic hodně znát.

„Na derby jsme se připravovali, protože jsme hráli o důležité body. I když se říká, že derby nemají favorita, tak Tuchoraz disponuje řadou skvělých hráčů, zatímco nám někteří ti zkušenější chyběli. I z tohoto důvodu jsme to chtěli strhnout svou bojovností, což se nám hlavně v prvním poločase vůbec nedařilo. Do druhého poločasu naskočil Sobotka, který nestihl začátek. A právě tahle vůdčí osobnost zvedla naši defenzivní činnost. Hráči na sebe víc mluvili a hra celkově se tím určitě z naší strany zvedla. Těší mě, že jsme alespoň dvě šance dokázali proměnit. I když jsme jich měli za celý zápas víc," popsal utkání liblický lodivod Petr Samek.

„Svou roli sehrál určitě i fakt, že Tuchoraz už má skoro po sezoně a jen ji dohrává. Dala tak příležitost svým mladým hráčům, aby nasbírali nějaké zkušenosti. A ti starší hráči už si šli spíš jen zahrát, což bylo především ve druhém poločase na jejich nasazení znát. My jsme dnešní duel odbojovali, odkopali. Nebylo to sice nic fantasticky fotbalového, ale pro nás jsou to velice důležité body. Doufejme, že se nám podaří tuto soutěž udržet i pro příští ročník," zakončil hodnocení Petr Samek.

Hosté zase bojují o umístění na bedně. V letošním ročníku už mají jistotu nejhůře čtvrtého místa, ale tým trenéra Trnky by rád skončil na bronzové příčce. I z tohoto důvodu nemohla být o podcenění zápasu ze strany Tuchorazi řeč.

„V prvním poločase jsme se prezentovali kombinační hrou a celkově výborným výkonem. Soupeře jsme přehrávali ve všech směrech a podařilo se nám jít i do vedení, které jsme chtěli udržet do poločasu. To vše se nám podařilo a s prvním poločasem jsem byl opravdu spokojen," popsal úvodní pětačtyřicetiminutovku hrající trenér Lukáš Trnka.

„Před druhým poločasem jsme snad v kabině zmrzli, protože si jinak náš výkon v něm nedokážu vysvětlit. Nechali jsme si vnutit soupeřovu hru a pouze nakopávali dlouhé míče dopředu. Věděli jsme, že Rozumný bude padat a musíme tak hrát bez kontaktu ve vápně. Dokázali jsme si celkem ohlídat i dlouhé míče na Hrstku. Bohužel jsem pak nešťastně sáhl do sestavy a prostřídal, což se podepsalo hlavně u druhého gólu soupeře, kde jsme trestuhodně neobsadili hráče. To se nám nesmí stávat. Jsem zklamaný, protože jsme to chtěli domácím všechno sečíst a vyhrát tady, abychom pak nechodili po Brodě a nemuseli poslouchat veškeré komentáře. Bohužel. Stalo se," popsal Trnka příčiny neúspěchu v druhém poločase.

Jak šly minuty

16. První vážnější příležitost zápasu a Tuchoraz šla do vedení. Kolařík vyslal do brejku Voseckého, který se dokázal včas zorientovat a přehodil vybíhajícího Hanuše – 0:1.
20. Oba aktéři vedoucí branky si kombinaci zopakovali. Tentokrát však gólová příležitost Voseckého skončila bodlem vysoko nad domácí brankou.
27. Velkou příležitost si dokázaly vypracovat i Liblice. Hrstka sebral na své polovině odražený míč a namířil si to rovnou k brance soupeře. Ustál dva souboje a před vápnem přenechal míč Rozumnému. Bývalý hráč Tuchorazi v zakončení zvolil technické obstřelení, které však skončilo těsně vedle branky.
30. Pačesův roh do skrumáže skončil po teči jednoho z bránících hráčů pouze na břevně hostující svatyně.
36. Centr Topola našel na zadní tyči zcela osamoceného Doksanského, ten však před prakticky prázdnou brankou netrefil hlavou přesně a míč poslal nad břevno Hanušovy branky.
44. Na střílený centr hostujícího Doksanského si naskočil Havránek, bohužel pro Tuchoraz ani tato šance brankou neskončila.
48. Vstup do druhého poločasu patřil Liblicím. Vlk ustál důležitý osobní souboj s Havránkem a následnou přihrávku dokázal uvolnit Rozumného. Ten si zkušeně v běhu pokryl balón a našel na středu hřiště sprintujícího Hrstku. Ten postupoval sám na Matouška, kterého zakončením podél nohy dokázal i překonat a k radosti domácího obecenstva vyrovnal – 1:1.
58. Domácím se po centru Duška podařilo i odskočit. Bohužel pro ně stál při zakončení Rozumný v ofsajdu a branka tudíž neplatila.
65. Dušek zpracoval odražený míč na vápně Tuchorazi a se štěstím ho posunul na zcela volného Pačese. Ten vytáhl další skvost ze svých technických zakončení a střelou na zadní tyč nedal Matouškovi šanci – 2:1.

Liblice - Tuchoraz 2:1

Branky: 48. Hrstka, 65. Pačes – 18. A. Vosecký. Rozhodčí: M. Holý. ŽK: Vlk, Hrstka – Kolařík, T. Černý, Prokeš. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Liblice: Hanuš ml. – Kovačka, Šmejkal, P. Nouzák, F. Řípa (64. J. Nouzák) – Pačes, Vlk, Dušek, Rohn (46. Sobotka) – Hrstka (83. Lanc), Rozumný.
Tuchoraz: Matoušek – T. Novák (64. Prokeš), Trnka, T. Černý, Bílek – Borovička (66. Moravec), Doksanský, Kolařík, A. Vosecký – Havránek, Topol.