Jedná se o projekt FAČR s cílem ukázat základní principy a metody práce s mládeží s důrazem na obecné zásady tréninku fotbalové mládeže i v malých klubech, kde většinou začínají pracovat s dětmi rodiče a fotbaloví příznivci.

„Tato akce se týká zejména malých klubů a trenérů, kteří v nich působí a mají buď základní trenérskou „C" – licenci nebo dokonce nemají žádnou. Přesto se však starají o jednu z nejsvízelnějších a nejdůležitějších částí našeho fotbalu. Starají se totiž o děti, které nás za 12-15 let budou reprezentovat na vrcholné úrovni jako reprezentanti České republiky," hlásí profesionální trenér Milan Kormaník.

Projekt létajících týmů trenérů, navazuje na změny, které se udály v posledních dvou letech. Přechod na malé formy fotbalu se vším, co k tomu patří. Oslovování rodičů ke spolupráci, změna zaměření ve struktuře  jednotlivých trenérských licencích více směrem k mládeži a další detaily.

Trenéři létajících týmů budou na hřištích a s dětmi v rámci jejich klubů ukazovat zásadní směry, kterým by se měly děti a trenéři ve fotbalu ubírat. Budou diskutovat s trenéry a přinášet přímo k nim informace, které získali na seminářích, vyšších trenérských licencích, ale i zahraničních stážích. Takové ukázkové tréninky budou otevřené i pro trenéry ostatních klubů a vlastně i ostatních věkových kategorií.

Ukázkové tréninky povedou vždy proškolení trenéři FAČR s hráči daného klubu,  například při jejich standardním tréninku.

Jestliže máte zájem podívat se osobně, jak takový tréninkový proces probíhá, můžete přijít ve čtvrtek 20. záři od 16.30 hodin na hřiště v Českém Brodě, kde bude názorná ukázka tréninku devítiletých dětí.

Kluby, které mají zájem o ukázkový trénink, nechť se obrátí na adresu profesionálního trenéra mládeže Středočeského KFS Milana Kormaníka, Středočeský KFS, Zátopkova 100/2,160 17 Praha 6, nebo na mail: skfs-kormanik@cstv.cz, nebo telefonní čísla.: 233101134,  724112661.