První fotbalový moment obstarali hosté dalekonosnou střelou do prostřed branky. Brankář Straka vyrážel na roh. To domácí vytěžili z úvodní aktivity daleko víc. Po zákroku na Viskupa se míč postavil na značku pokutového kopu Krulich a nedal brankáři Čižinskému šanci.

Rychlý gól hosty poněkud zmrazil a domácí z toho profitovali. Proti sólu Hyky ještě vyběhl hostující gólman včas. O pár minut později ale Krulich utekl a po jeho centru Viskup hlavičkou málem protrhl síť – 2:0.

Dvoubranková ztráta už kolínské hráče donutila přidat. Více drželi balon, do nebezpečných šancí se ale nedostávali. Výjimkou byla snad jen nepříjemná teč Martina Puka. Další práci nadělaly Strakovi i některé rohové kopy, především v závěru půle.

Daleko více po gólu volal na opačné straně další únik Hyky. Ovčárský útočník ale kličkou ani napodruhé Čižinského neoklamal.

V závěru poločasu se ve hře hodně přiostřilo. S šestiminutovým náskokem byl v kabinách hostující Tlučhoř, který svou druhou žlutou kartu nesl velmi nelibě. Dvakrát velmi nesportovně naznačil z bezprostřední blízkosti ránu do obličeje rozhodčího a mezi diváky se mluvilo dokonce o inzultaci. Hosté se na sudího obořili ještě jednou, když reklamovali úder jednoho z domácích hráčů.

Trenéři o přestávce horké hlavy naštěstí zchladili, takže se druhá půle obešla bez výraznějších excesů. Hrál se ale jen průměrný fotbal. V deseti hrající hosté ve snaze o zkorigování výsledku vsadili na nakopávané míče, což nemělo proti větru příliš šancí na úspěch.

Domácí příznivce namlsal hned v úvodu druhé části opět Krulich. Jeho střela levačkou skončila na boční síti. V dalších minutách domácí pozorně bránili a čas od času podnikli rychlý výpad, který ale přinesl nanejvýš roh.

Hosté se dostali jen do několika náznaků. Průnik Martina Puka zastavil za pět minut dvanáct Pechar, Mach hlavičkoval vedle a podobný směr měly i pokusy Svobody a Majera.

V závěru si domácí výsledek pohlídali a mohli přidat i třetí gól. Krulich přiklepl míč proti noze Studeného, který ale pálil vysoko nad.

Jak se dalo předem očekávat, viděli oba trenéři zápas zcela rozdílně. „Rozhodla naše větší vůle po vítězství, hráči šli více za gólem. A hlavně dnešní zápas rozhodla disciplína, kterou jsme měli větší,“ uvedl domácí Pavel Janeček, který byl o oprávněnosti vyloučení hostujícího Tlučhoře v prvním poločase přesvědčen. „Kdyby měli hosté větší disciplínu, tak nás určitě potrápí více.“

Kolínský Stanislav Kocourek byl podle vlastního vyjádření vrcholně nespokojen s prvním poločasem. Nikoli však s vystoupením svých hráčů, ale s výkonem rozhodčího. Penalta se podle něj pískat neměla, druhá žlutá pro Tlučhoře byl prý běžný faul.

„Tohle, co se tady děje, na to si stěžují všichni trenéři. Snad se na to svazoví funkcionáři podívají. Jinak co se týká druhého poločasu, tak i v početním oslabení jsme sehráli dobrou partii. Domácí si už ale vítězství pohlídali,“ volil ostrá slova kolínský lodivod. Na dotaz, zda se neměli hostující hráči soustředit více na hru než na rozhodčího, odpověděl: „Pokud je každý zákrok pískaný proti nám, je nenormální, aby se nějakým způsobem neozvali. Podobně skandální výkon rozhodčího jsme v Ovčárech už jednou zažili.“

Ovčáry – Kolín 2:0 (2:0)

Branky: 9. Mir. Krulich z PK, 22. Viskup. Rozhodčí: Čížek. ŽK: Mir. Krulich, Müller – Tlučhoř, Doseděl. ČK: 39. Tlučhoř (Kolín). Diváci: 250. Ovčáry: Straka – Müller, Ondrák, Pechar (72. Matějček), Viskup – Kovařík, Studený, Mir. Krulich, Maršner – Hyka (81. D. Krulich), Urban (66. Žák). Kolín: Čižinský – Kalivoda, Doseděl, Šourek, Neuberg – Felcman (57. Majer), Tlučhoř, Svoboda, Mach (79. Süsser) – Štoček, Puk.