KOUŘIM

Michal Škopek (trenér): V Kouřimi samozřejmě s průběhem jarní části panuje spokojenost. Měli jsme parádní nástup do jarní části a sedm kol neztratili ani bod. Naopak naši soupeři díky vyrovnanosti soutěže si navzájem brali body a tím se nám podařilo získat dostatečný náskok. Netvrdím, že některé naše výkony nebyly mizerné, ale vždy se nám podařilo uhrát slušný výsledek, abychom splnili cíl po vcelku dobře rozehraném podzimu. Postupem soutěže se mi začala krystalizovat základní sestava do příští sezony, kterou se následně pokusíme vhodně doplnit, abychom hráli slušný fotbal a neměli problémy se záchranou. Kouřim vlastně slaví double, neboť se jí podařilo postoupit jako nováčkovi soutěže do 1. Okresní futsalové ligy.

VELKÝ OSEK

Jiří Sodoma (vedoucí mužstva): Před sezonou jsme si nedávali žádné přehnané cíle, ale chtěli jsme hrát fotbal v horní polovině tabulky a dát dohromady partu kluků, kteří se budou fotbalem bavit. Obojí se dokonale povedlo a již od začátku jsme atakovali přední příčky. To se dařilo po celou podzimní část, i když výsledky byly trochu jako na houpačce.  V době zimní přestávky došlo k oslabení kádru a příliš jsme nevěřili, že bychom se udrželi v tabulce tak vysoko. Jenže mužstvo se opravdu semklo, zlepšila se tréninková morálka  a my se stále drželi na předních příčkách. Navíc na mužstvo působily i zákulisní zprávy ohledně možného postupu do I. B třídy z druhého místa. To se nám také nakonec podařilo vybojovat a tím jsme si přidělali příjemné starosti. V tomto hodnocení nechci vyzdvihovat konkrétní jednotlivce, i když by si to rozhodně zasloužili. Na druhou stranu je pravda, že i další hráči, zvláště v jarní části, podali nadstandardní výkony. Navíc se začalo dařit i v pozápasových sezeních (smích).

AFK PEČKY

František Hovorka (trenér): Po podzimu jsme skončili na devátém místě s osmnácti body a od sestupové příčky nás dělilo sedm bodů. Zapracovali jsme na zimní přípravě, absolvovali zimní soustředění  a hlavně se utvořila parta a výsledek se dostavil. Získali jsme devětadvacet bod a v součtu celé sezony to bylo 47 bodů a třetí místo tabulky. Máme mladý a perspektivní kolektiv se zkušeným Janem Hovorkou. Na  posledních sedm zápasů jsme přesvědčili dva dorostence, kteří do party zapadli. Mohu prohlásit, že pro nás skončila úspěšně tato sezona, za což bych chtěl klukům poděkovat.

KONÁROVICE

Roman Zmátlo (trenér): 
S umístěním i s rekordním počtem bodů jsme v Konárovicích spokojeni. Jak říkám já, do posledního kola jsme bojovali o Ligu mistrů a nakonec ze čtvrtého místa jdeme do Evropské ligy (smích).

JESTŘABÍ LHOTA

Petr Kureš (trenér): Po katastrofickém podzimu, kdy jsme měli problémy se sestavou, chodilo málo lidí i tréninková morálka byla špatná a po odstoupení mého trenérského kolegy, jsme se ke konci podzimní části trochu vzpamatovali a udělali jsme bodovou šňůru. To nám však stačilo na přezimování na předposledním místě. Bohužel tréninková morálka se nezlepšila, měli jsme problém dát dohromady jedenáct hráčů na přípravné zápasy, ale do jarní části jsme šli s odhodláním okresní přebor v Jestřabí Lhotě zachránit. Vrátil se Ondřej Pavelka z hostování z Radovesnic a na zápasy jsme se začali scházet. Úspěšně jsme zařadili talentované dorostence a touha kluků zachránit soutěž se projevila. Sehráli jsme skvělá utkání s těžkými soupeři, ale bohužel v okamžiku záchrany jsme podlehli v zápasech, které jsme vzhledem k předchozím utkáním měli vyhrát. Mohli jsme v pohodě uhrát druhé místo za suverénní Kouřimí. No, ambice funkcionářů v Jestřabí Lhotě jsou větší než ambice většiny hráčů. I tak bych chtěl klukům poděkovat za odehranou sezonu, poprosit je o zvýšení návštěvnosti tréninků. Mladý u nás určitě dostanou šanci. Chtěl bych vyzdvihnout kapitána a nejlepšího střelce soutěže Aleše Krupku, který svoji poctivostí a morálkou jde celému týmu příkladem. Děkuji taky všem funkcionářům, hráčům a fanouškům Lhoty za to, co pro fotbal v Jestřábce dělají.

BEČVÁRY

Josef Kuba (trenér): V sezoně jsme skončili se čtyřiceti body na osmém místě. S tímto umístěním určitě spokojeni být nemůžeme. Je pravdou, že nás provázela po celou sezonu zranění některých hráčů, ale hlavní příčinou jsou nevyrovnané výkony, které jsme na hřišti předváděli. Dobré výkony střídaly ty špatné. Musíme se maximálně soustředit na každý zápas, nic nepodcenit a ke každému zápasu přistoupit co nejzodpovědněji. Není jednoduché si po celou sezonu udržet formu a vysokou výkonnost. Některým hráčům se to dařilo lépe, některým méně. Jako mužstvo máme určitě na lepší umístění. Ale určitě bych chtěl i přes všechny problémy, které nás provázely, hráčům poděkovat. Od třetího místa nás dělí pouze pět bodů a to jsme ještě o tři body přišli nesmyslnou kontumací jednoho utkání, které jsme zahájili o deset minut dříve. Během letní přestávky je třeba se připravit na další náročnou sezonu.

NUČICE

Zdeněk Carvan (trenér): První polovinu jsme začali letní přípravou, kdy jsme byli celkově úspěšní. Na tréninky chodilo 85% hráčského kádru. Měli jsme několik přípravných zápasů s kvalitními soupeři a celkově hra nevypadala špatně. První mistrovské utkání jsme začali v Kouřimi, kde jsme prohráli 0:4 a bylo vidět, že se okresní přebor hraje jinak, hlavně je techničtější a důrazný. Doma jsme ve druhém utkání zvítězili nad druhým mužstvem z Bečvár 5:1 a tento výsledek nás posunul a poučil k lepší a důraznější hře. Začali jsme hrát spíše z obrany na rychlé brejky a vycházelo nám toto pojetí hry. Celkově podzimní část vyšla na výbornou a bylo vidět, že kluci chtějí trénovat a ukázat něco nejen sobě, ale i divákům. V podzimní části jsme uhráli 23 bodů a skončili na čtvrtém místě. Tyto výsledky dávaly velkou šanci nejen na udržení v okresním přeboru, ale i k dobrému umístění v tabulce. Jarní část jsme začali přípravou již v únoru a většinou jsme se zaměřili na fyzickou kondici. První mistrovské utkání jsme začali doma s Kouřimí, kde jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale opět po chybě jsme prohráli 0:1. Druhé utkání v Bečvárech jsme sice vyhráli 3:2, ale tentokrát fotbalovější mužstvo prohrálo. V dalších utkáních to bylo jako na houpačce, jednou vyhrajete, dvakrát prohrajete. Tyto výkyvy připisuji k špatné trénovanosti, kdy jsme se scházeli někdy ve čtyřech lidech a to po většinu jarní části. Též k sebeuspokojení hráčů, protože jsme se již prakticky udrželi v okresním přeboru. Konec jarní části byl katastrofický z těchto příčin. Celkově šel celý výkon mužstva dolů. Jsme rádi, že nám pomáhali kluci z dorostu. Jsou zde kluci, co mají na tuto třídu a po vykopání by mohli pomýšlet ještě na lepší třídu. Musím poděkovat Milanu Zápotockému jako předsedovi nučického fotbalu, že jsme spolu vycházeli dobře. Na závěr chci říci, že by bylo vhodné doplnit mužstvo o dva až tři fotbalisty a hlavně dopředu. Kdybychom na jaře neudělali tolik chyb při bránění, mohli jsme pomýšlet ještě na lepší umístění.

LIBODŘICE

Radek Šafránek (vedoucí mužstva): Letošní sezona byla trochu zvláštní. Byla jako na houpačce. Podzimní sezona začala dobře, až do utkání s Kouřimí vše klapalo a vyhrávalo se. Ale tam jsme prohráli, navíc byl vyloučený Sova, což byla ztráta do bojů. Mužstvo se s jeho ztrátou ale celkem dobře vyrovnalo, jenomže ke konci přišel doslova šok, když se nepříjemně zranil Petr Novotný. S tím se mužstvo již nevyrovnalo a až do konce sezony bylo znát, jak moc nám tento výborný hráč chybí. Podzim jsme přesto dohráli s pěkným počtem bodů. Jaro jsme začali bez zmíněných hráčů. Všichni jsme si mysleli, že po celkem dobré přípravě v zimě budou výsledky. Bylo to ale právě naopak. Došlo k nějakému uspokojení a mnoho hráčů si myslelo, že vše půjde samo, ale nešlo. Body nepřibývaly tak, jak asi měly. Největší zklamání bylo, že jsme prohráli všechny rozstřely na penalty, nebo to, že k nim vůbec došlo.  Je vidět, že budeme muset posílit mužstvo na více  postech. Ale i tak chci všem hráčům,  fanouškům a všem lidem, co nám nějakým způsobem pomáhají, popřát hezké léto .

FK KOLÍN B

Ivan Králík (vedoucí mužstva): Sezonu jsme nezahájili nejlépe. Trápil nás extrémně úzký kádr B mužstva, které by bez podpory z řad dorostu nebyl schopen odehrát jediný zápas. Občas byla pomoc i z A týmu. A tak podle toho, v jakém složení jsme zrovna nastoupili, byl výsledek. Nakonec se nám podařilo podzim dohrát s devatenácti body, ale i to byl úspěch, když si představím s jakými problémy jsme se potýkali. V zimní přestávce bylo prioritou doplnit mužstvo natolik, aby bylo soběstačné, a to se podařilo. Přípravu jsme zahájili poměrně brzy. Už v polovině ledna.  Dostatečný počet přípravných utkání sliboval, že budeme dobře připraveni na první zápasy jarní části. A to se také potvrdilo. Jenže přišlo přílišné uspokojení a přestali jsme bojovat. Myšlenka, že vše půjde snadno, nás přišla hodně draho. Zbytečné ztráty bodů nás připravily o lepší umístění. Myslím, že v našich silách bylo skončit na druhém místě. A tedy splnění našeho cíle. Takže, když to shrnu, ke spokojenosti to má daleko. Uvidíme, jak se dokážeme připravit na další ročník.

POLEPY

Vít Mádle (trenér):  Po odchodu šesti hráčů základní sestavy jsme si v jarní části soutěže dali za úkol hrát ve středu tabulky. Bohužel nás kosila zranění a pracovní povinnosti hráčů a tak jsme nakonec skončili až desátí. S umístěním nejsme spokojení, ale v dané situaci musím všem hráčům poděkovat za bojovnost a nasazení ve všech zápasech. Doufám, že plně prokážeme svoji sílu v nadcházejícím ročníku okresního přeboru.

RADIM B

Roman Procházka (hráč): Ve druhé sezoně v okresním přeboru byl náš herní projev již o něco lepší než v té první, na což mělo jistě velký vliv i to, že se týmu ujal nový  trenér pan Kuchař a skladba našich tréninků tak konečně získala nějaký řád. Přesto jsme se po podzimu pohybovali v nižších patrech tabulky a přestože mužstva před námi neměla takový bodový náskok, bylo jasné, že do jarní části půjdeme hlavně s cílem záchrany. Jarní start byl sice z počátku také pomalejší a body přicházely poskrovnu, pak se však mužstvo docela dobře rozjelo a z posledních devíti zápasů  jsme dokázali bodovat sedmkrát, což nás nakonec v soutěži udrželo i pro další rok. Co je však pro nás nejvíce pozitivní, snad jen s výjimkou Peček, na které nám to nejde dlouhodobě, že jsme se všemi soupeři dokázali sehrát poměrně vyrovnaná utkání, a proto pro nás bude další sezona výzvou k ještě kvalitnějším výsledkům.

TŘEBOVLE

Josef Kocourek (trenér): Vzhledem k tomu, že jsme celou sezonu hráli o záchranu, tak se sezonou spokojen nejsem. Očekával jsem víc. Jediným pozitivem je to, že jsme se zachránili. Pro příští ročník se musíme v mnoha činnostech zlepšit, aby se situace neopakovala. Když dobře posílíme, tak věřím, že příští sezona bude lepší.

TÝNEC NAD LABEM

Jiří Sýkora (kapitán): Sezona se mi samozřejmě nehodnotí moc dobře, když jsme po pěti letech sestoupili. Podzimní část ještě vypadala dobře, ale letos oproti předchozím sezonám jsme měli velmi špatné jaro a to rozhodlo o našem dalším působením v okrese. Jinak si myslím, že to ale všichni přežijeme, protože peníze budeme dostávat stále stejné. Hlavní teď bude udržet mužstvo pohromadě a bojovat o postup zpět. Jinak všem hráčům, fanouškům a lidem kolem našeho fotbalu v Týnci děkuji.

VOLÁRNA

Aleš Hanek (trenér): Jarní část okresního přeboru byla podobná té podzimní. Skóre 10:63, jediná výhra nad Nučicemi a dvanáct porážek. Některé zápasy jsme se drželi a hráli pěkný fotbal. Jindy to nešlo vůbec a ze zápasu byl propadák. Na Volárně měla tato sezona kladné i záporné ohlasy. Mrzí mě, že nám tým, se kterým jsme postupovali, nevydržel. Před sezonou odešli dva důležití hráči a my je nedokázali nahradit. Ještě víc mě mrzí náš přístup k fotbalu, někteří hráči přestali trénovat a chodili jen na zápasy. Po fyzické stránce jsme na tom byli špatně a fotbalové myšlení má jen pár hráčů. V nižších soutěžích nám to stačilo. Okresní přebor je zkrátka jiná soutěž. I přesto si myslím, že to zas tak velká ostuda nebyla, vždycky někdo musí být poslední.