„Byl to zápas rozdílných poločasů. V tom prvním byli domácí jasně lepším a aktivnějším týmem. Vypracovali si pět šancí na skórování, ale netrefovali branku. My jsme měli v podstatě jen jednu šanci, ale za to gólovou, to když Královský z malého vápna nikým neatakován překopl domácí branku. Okamžitě z následného protiútoku jsme dostali gól z nařízené penalty a ještě musel ze hřiště pro zranění Keltner. Svůj tlak a aktivitu dokázali domácí ještě jednou zužitkovat, když přidali druhý gól angličanem," popsal klíčové okamžiky první půle trenér Kouřimi Michal Škopek.

„V poločase jsme přeskupili sestavu, prostřídali posty a řekli si naše nedostatky pro zlepšení hry. Na hřišti jsme dokázali zabrat, byli lepším celkem a dočkali se brzy snížení, kdy v 50. minutě Macháček prostřelil domácího brankáře. No, pak se ale začaly dít věci. Vývoj zápasu v dalších minutách v náš neprospěch hrubě ovlivňoval pomezní rozhodčí Nejedlo, který viděl v každém našem útočném přechodu ofsajd a do žádné šance až do konce utkání nás nepustil. Po asi čtvrtém nebo pátém vymyšleném ofsajdu jsem z pozice trenéra na něho spustil kanonádu urážek a nepublikovatelných sprostých slov a ono nic, v klidu se usmíval. To mě utvrdilo o neobjektivnosti řízení hry rozhodčími. V tomto zápase jsme tak nemohli pomýšlet na první body, ale hráčům za druhý poločas chci poděkovat," dodal nazlobený Škopek.

Branka: 50. Macháček. Rozhodčí: Šesták. ŽK: 2:6. ČK: 88. Lev (K). Diváci: 70. Poločas: 2:0.
Kouřim: Havránek – Svoboda, Velčovský, Klégr, Novák – Keltner (25. Světnička), Královský (46. Machata), Snížek, Lev, Macháček – Novotný.