Podruhé během krátké doby se povedl fotbalistům kolínské rezervy parádní kousek. V Libodřicích prohrávali 1:3, navíc hráli 
v devíti, přesto dokázali vyhrát na penalty. Něco podobného předvedli i v posledním kole. Na domácím hřišti prohrávali 1:4, přesto dovedli duel proti Bečvárům do vítězného konce. Kolín je prostě mistr obratů.

Stejně jako na celém území naší republiky, tak i na okrese Kolín došlo kvůli deštivému počasí k překládání zápasů. Duely Týnec nad Labem – Nučice a Radim B – Třebovle se budou hrát ve středu 28. května od 18 hodin.

FK Kolín B – Bečváry 6:5

„Hodně deštivé počasí ovlivňovalo hru. Proto byl průběh zápasu tak divoký. Ale přesto, otočit zápas za stavu 1:4, to prostě nevymyslíš," uvedl vedoucí kolínské rezervy Ivan Králík.

„V prvním poločase nám to dost utíkalo po naší levé straně a dostávali jsme góly. Do druhé půle jsem trochu prostřídal posty, a to se ukázalo jako dobrý tah. Nakonec vítězství bylo sice trochu šťastné, ale zasloužené. Tak nějak mi připadá, že my musíme mít vždycky nějaký handicap, abychom začali hrát ve vyšších obrátkách. Kluci vylovili 
z bláta a vody tři body a za to jim skládám poklonu. Nezabalili to a makali do posledních minut," dodal Ivan Králík.

„Prohráli jsme vyhraný zápas. Tentokrát nás neporazil soupeř, porazili jsme se sami," zlobil se trenér Bečvár Josef Kuba.

„Hrálo se na podmáčeném terénu, který působil problémy oběma týmům. I když šel Kolín do vedení po hrubé chybě našeho stopera, dokázali jsme vývoj  otočit ještě v prvním poločase. Měli jsme ještě spoustu nevyužitých šancí, byli jsme lepší a je jen škoda, že jsme nenastříleli více gólů, protože ani pět branek nestačilo na zisk bodů. Vedli jsme 4:1 a pak 5:2, ale našimi nepochopitelnými chybami jsme se připravili o vítězství," dodal Kuba.

Branky: 70. 80. a 85. Tichý, 17. Mikeš, 59. Šindelář, 77. Tafel – 18. a 33. V. Holub, 30. Černý, 48. Jahoda, 66. Dědek. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 1:1. Diváci: 20. Poločas: 1:3.
Kolín B: Hanuš – Roth, Tafel, Lapšanský, J. Sedlařík – Richtár, Kesner, Noll, Tichý – Mikeš, Šindelář.
Bečváry: Huslík – Uher, J. Kuba, Vanta, Slezák – Jahoda, Dědek, J. Holub, Čáslava – V. Holub, Černý.

Libodřice – Kouřim 1:3

„Utkání začalo sice za stálého deště, ale na výborně připraveném trávníku. První poločas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Bohužel soupeř jednu využil a šel do vedení. Ve druhém poločase jsme hráli dál vyrovnanou partii, ale na rozdíl od nás Kouřim dala další dvě branky. Naše kluky musím přesto pochválit, že se nevzdali a bojovali. Také byli alespoň odměněni jedním gólem," uvedl vedoucí Libodřic Radek Šafránek.

„Po nevydařeném posledním zápase jsme měli jasnou motivaci a to výhru znamenající postup do krajské soutěže. Náš výkon sice nebyl ideální, navíc za stálého deště, ale na vynikajícím terénu," přiznal trenér Kouřimi Michal Škopek.

„Utkání bylo opticky vyrovnané, ale my měli více možností ke skórování, především v prvním poločase jsme byli na šance aktivnější. Právě po dvou takových jsme zahrávali roh, na který si parádně naskočil ve 13. minutě Machata a hlavou do šibenice nechytatelně otevřel skóre. Utkání díky mokru bylo spíše bojovné a hrálo se od vápna k vápnu. Z mnoha standardních situací se nám nedařilo nic vymyslet, ale nakonec se po jedné z nich přeci jenom trefil Šváb a o několik minut později po dalším trestném kopu míč tečoval Královský a my vedli 3:0. Zápas jsme si pohlídali až do konce, i když jsme zbytečně v závěru vytvořili chybu, kdy po nedorozumění našeho brankáře a beka domácí hráč důrazem dokázal snížit," dodal Škopek.

Branky: 69. Heverle – 13. Machata, 54. Šváb, 60. Královský. Rozhodčí: Holý. ŽK: 4:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1.
Libodřice: Jelínek – Medlen, Pánek, F. Šafránek, Hovorka – Košik, Pěkný, Heverle, Pohanka – Škopek, Müller.
Kouřim: L. Havránek – Machata, M. Škopek, Šváb, Novák – Velčovský, M. Snížek, Slezák, Královský (66. Světnička) – Novotný (83. M. Havránek), Keltner (59. Svoboda).

AFK Pečky – Konárovice 5:1

„Utkání s třetím mužstvem tabulky jsme zvládli bez problémů. Za neustálého deště jsme soupeře k ničemu nepustili. Branky padaly po našich pěkných akcích. Utkání se dohrálo bez problémů a žlutých karet," uvedl trenér Peček František Hovorka.

Branky: 13. Materna, 34. Jedlička, 42. Růžička ml., 78. Malý, 85. Železný – 43. Pokorný. Rozhodčí: Černý. ŽK: 0:0. Diváci: 80. Poločas: 3:1.
AFK Pečky: Hemmer (77. Svatuška) – Železný, Plaček, J. Hovorka, Zelenka – P. Hovorka (55. Mužík), Modrovič, Štegl, Růžička ml. (81. Šteffen) – Materna (83. Cihlář), Jedlička (77. Malý).
Konárovice: Svoboda – R. Černík, Žídek, Brunclík – Kopecký, Kahoun (20. Patočka), Jandák, Havlíček, Sojka – M. Černík, Pokorný (60. Kutil).

Jestřabí Lhota – Volárna 10:0

„Co k tomuto zápasu říct, byla to hra kočky s myší, vlastně myšičkou," řekl s úsměvem trenér Jestřabí Lhoty Petr Kureš.

„I přes deset vstřelených branek se chlapci nevydali ze všech sil, škoda dvou hluchých dvacetiminutovek, skóre mohlo být daleko vyšší. V týmu hostí má fotbalovou okresní úroveň jen Hanek a Šedivý, ostatní hráči jsou už přezrálí nebo ještě nedozrálí. A tak nás Volárna porazila jen v rozdílu hmotnosti hráčů obou mužstev a to dost výrazně. Zajímavostí utkání byla branka na 4:0, kterou Zdeněk Týma vstřelil ve skluzu a to z trestného kopu," dodal Kureš.

„Tohle už se nedá jakkoliv komentovat. Lhoťáci nás přehráli minimálně rozdílem třídy. Opět jsme neběhali, neobsadili protihráče a ani si pořádně nenahráli. Pár světlých okamžiků z naší strany bylo, ale při tomhle výsledku nemá cenu nic vychvalovat," konstatoval hrající trenér Aleš Hanek.

Branky: 12. a 33. Martínek, 39. Krupka, 45. Z. Týma, 47. Klička, 68. Mojžíš, 71. a 75. L. Týma, 72. a 87. Krajíček. Rozhodčí: Rozhodčí: Semirád. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 4:0.

Jestřabí Lhota: Heres – Z. Týma, Klička, Hron, L. Týma  – Šátek, Mojžíš, Pavelka, Krajíček – Krupka,  Martínek (66. Martikán).
Volárna: Dostál –  Mlýnek, Hanek, Šálek, Pelikán –   Hloucal, Hartman, Kukal, Bouma (60. Jakubál) –  Šedivý, Čapek (46. Bruna).

Polepy – Velký Osek 0:6

„Zápas byl prakticky rozhodnutý v první čtvrthodině, kdy jsme třikrát inkasovali. Doufám, že příští utkání už budeme naplno bodovat," uvedl hrající trenér Polep Vít Mádle.

„Hodnocení zápasu je velice jednoduché. Od začátku jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si množství brankových příležitostí. Počet branek se nakonec zastavil na šesti," konstatoval vedoucí Velkého Oseka Jiří Sodoma.

Branky: 5. Koubek, 8. D. Adamec, 11. a 46. Fořt, 55. Zdobinský, 62. Jan Adamec. Rozhodčí: Kinčl. ŽK: 0:1. Diváci: 20. Poločas: 0:3.
Polepy: Mádle – Zika, Vošoust, Dolejší, Hruška – Půža, Zelenka, Mokříž, Dušek – Kmoch, Sokol.
Velký Osek: Kalinec – Jan Adamec, Koubek, Syřínek, Skala – Zdobinský (55. Černý), Sixta, D. Adamec (46. Čech), Pfeifer, Souček – Fořt.