„Hosté se nacházejí v tabulce o jednu příčku výše, proto bylo cílem uspět," uvedl trenér Josef Košátko.

A jak si přál, tak se také stalo. „Začátek se vydařil, když si Kasal našel zatoulaný míč mezi obránci a skóroval. Netrvalo dlouho a Dudla skluzem dopravil míč do sítě a naše vedení zdvojnásobil. Gólu předcházela pěkná kombinační akce po levé straně a střela Rosendorfa, kterou brankář vyrazil ke střelci. Poté hosté využili zmatku v naší organizaci hry a lacino snížili na 1:2. 
V 38. minutě Kasal krásně prošel obranou a opět jsme vedli o dvě branky. Opět přišla naše nedůslednost a nesoustředění a hosté do šatny snížili na 2:3," popsal důležité okamžiky první půle Josef Košátko.

Přestože si oba týmy po změně stran vypracovaly šance, žádnou nedokázaly proměnit.

„Druhá půle byla již klidnější a přes několik šancí na obou stranách se již nic nezměnilo a body zůstaly doma. Potěšila mě produktivita v první půli, naopak varováním jsou hrubé, opakující se chyby," dodal Košátko.

Kolín zůstal po výhře na devatenáctém místě. Na tým před sebou ztrácí pět bodů. Další duel hraje v neděli od 16 hodin na půdě čtrnáctého Písku.

Branky: 10. a 38. Kasal, 15. Dudla – 35. a 42. Motl. Poločas: 3:2.
Sestava: Terč – Šendera, Nekolný, Fuxa, Ludvíček – Piskač, Stránský (85. Jirků) – Jehlička (55. Saulich), Kasal, Rosendorf (65. Procházka) – Dudla (55. M. Novák).