„Do utkání jsme šli s tím, že chceme odčinit špatné výsledky z předchozích zápasů a nezačali jsme vůbec špatně. Už v 7. minutě jsme šli do vedení a předvedli i další pohledné akce. Měli jsme však problémy se soupeřovými křižnými balóny za obranu. Po jednom z nich přišlo vyrovnání a my jsme od té doby přenechali iniciativu soupeři. Jen se štěstím jsme přežili některé jeho šance. Soupeř se lépe pohyboval, na rozdíl od nás dokázal i kombinovat, přesto jsme se dokázali podruhé
v utkání dostat do vedení, které jsme bohužel neudrželi a minutu před koncem inkasovali vyrovnávací branku. Penaltový rozstřel jsme zvládli a bereme tak z tohoto utkání dva body," uvedl trenér Jiří Černý.

Kolín se výhrou posunul na šesté místo. O další body bude bojovat v pátek na hřišti pražského Meteoru.

Branky: 7. Piskač, 51. Kasal. Poločas: 1:1.
Sestava: Dejmek – Šendera, Procházka, Vondráček, Fuxa – Jirků, Pikner (41. Novák, 63. Havlíček), Saulich, Piskač, Kopáček – Kasal.

Na lídra nestačili

Mohli být čtvrtým týmem, který by vyzrál na lídra. Fotbaloví mladší dorostenci Kolína (U16) však na Táborsko nestačili a v dalším ligovém kole doma prohráli 0:2 (0:2).

„Na našem hřišti jsme přivítali první tým tabulky, který jsme chtěli překvapit a pokusit sehrát rovnocennou partii. Bohužel vstup do utkání se nám nepovedl a soupeř se dostal z prvních dvou protiútoků do rychlého dvoubrankového vedení, a to bylo rozhodující," konstatoval asistent Petr Káninský.

„Snažili jsme se bojovat, ale hra se nám tolik nedařila a tak si soupeř vedení do poločasu pohlídal. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, ale soupeř si velice kvalitní hrou vedení hlídal, a když neproměnil své příležitosti, zaslouženě zvítězil 2:0," dodal Káninský.

Kolín se i přes porážku udržel na druhém místě. To bude v pátek bránit na půdě osmého Meteoru Praha.

Sestava: Foršt – Mužík, O. Novák, Drobný, Bukač – Nekolný (67. Richter), Salva (60. Matějka), Vyhnánek (41. Vojtíšek) – Uher – M. Novák, Rosendorf (74. Zelenka).