„Každý zápas chci vyhrát, ale i dva body beru. Utkali jsme se totiž s jedním z aspirantů na postup a bylo to o jedné chybě. Tímto výsledkem jsme napravili domácí zaváhání s Pardubicemi,“ uvedl trenér Kolína Jaroslav Havrda.

„Minimálně pětadvacet minut jsme udávali tempo hry. Do zakončení jsme se dostávali po centrech a měli tam i pár závarů. Branku jsme ale nevstřelili. Pak jsme po našich chybách nabídli soupeři několik standardních situací. Do kabin se šlo přesto zaslouženě za nerozhodného stavu,“ podotkl Havrda.

Po změně stran Kolín inkasoval jako první. „Byl to takový polovlastní gól, kdy se střela otřela o nohu jednoho z našich hráčů,“ objasnil Havrda.

Z vedení se ale domácí neradovali dlouho. Vzápětí vyrovnal Jindřich. „Díky naší rychlé odpovědi byli domácí jako opaření. Jenom škoda, že jsme další dvě obrovské příležitosti, které měli Jindřich a Janecký, neproměnili. Kluky musím pochválit. Po inkasované brance se nepoložili, naopak. Ukázali výborný charakter,“ potěšilo kolínského trenéra.

Zápas musely rozhodnout pokutové kopy. V minulém kole v nich hráči Kolína selhali, nyní si reputaci napravili.

„Kdo šel kopat, tak proměnil. Navíc Víťa Blahovec dva pokusy chytil. Nejenom on, ale i všichni aktéři penalt se zasloužili o druhý bod, který nás posunul zpátky do popředí tabulky“ dodal Havrda.

Kolín v dosavadním průběhu sezony získal šest bodů. V neděli hostí Kratonohy, za které hrají Brunclík a Štoček. V loňské sezoně ještě hráči Kolína.

Branky: 56. Mošna – 58. Jindřich. Poločas: 0:0.
Kolín: Blahovec – Živný, Šourek, Nešpor, Seifert (83. O. Puk) – Veselý (76. Mlynka), Němeček, Čapek – Vácha, Jindřich (80. M. Novák), Janecký.