„Oproti minulým dvěma zápasům jsme do utkání vstoupili velmi slušně. Bylo nás plné hřiště. Do 23. minuty jsme byli lepší, hráli rychle a diktovali tempo hry. Měli jsme dvě šance, škoda, že jsme nevstřelili gól. Pak se hráči v horkém počasí šli občerstvit a od té doby jsme přestali hrát. Chyběl nám pohyb, zbavovali jsme se jednoduchých míčů, prohrávali souboje a tím se nedostali na odražené míče. Hosté u nás byli asi čtyřikrát. Spíš hrozili ze standardních situací. Po jedné nastřelili břevno a podruhé z ojedinělé akce, kdy šli 3 na 4, nám dali gól. To nám vzalo vítr z plachet,“ uvedl trenér Jaroslav Havrda.

V první půli byl Kolín se šancemi na štíru. Největší měl po Biškově centru Křelina, jeho střelu vyrazil brankář Bodlák. K dorážce se dostal Veselý, z dobré pozice ale minul.

Brandýs se k dobrému zakončení dostal dvakrát a pokaždé to hořelo. Nejprve po rohu trefil Baloun břevno. Těsně před přestávkou už udeřilo. Ojedinělý výpad zakončil přesně Moravský.

Po změně stran se Kolín tlačil ještě víc před soupeřovu bránu, za což byl také odměněn. Nejprve přečkal šanci hostů, kdy po pěkné kombinaci zakončoval Moravec, ale Pellegrini jeho pokus vytáhl na roh, aby následně bylo rušno před brankou Brandýsa.

Po pasu od Nešpora zakončoval Mlynka, Bodlák jeho pokus vyrazil. Zanedlouho se už domácí hráči radovali. Váchův centr vyrazil Bodlák před sebe, kde číhal připravený Veselý a bylo vyrovnáno. O sedm minut později bylo v kolínském táboře ještě veseleji. K trestnému kopu se postavil Němeček a trefil přesně.

Hosté mohli vyrovnat, Folwarczny tlačil svůj pokus k tyči, Pellegrini ale využil své délky a konečky prstů míč vytlačil mimo.
V závěru mohli domácí hubené vedení navýšit, ale Novák samostatný nájezd nevyužil. Z velmi výhodné pozice nemířil přesně Puk ani Mlynka.

„O přestávce jsem musel v kabině hodně zvýšit hlas. Všechny rady si kluci vzali k srdci a štěstí se k nám přiklonilo. Místo toho, abychom prožili klidnější závěr, tak to byl festival zahozených šancí. Měli jsme asi čtyři tutové šance. Kluky ale musím pochválit, hlavně za druhou půli a že jsme utkání zvládli otočit na svoji stranu,“ dodal Havrda.

Branky: 70. Veselý, 77. Němeček – 39. Moravský. Poločas: 0:1.
Kolín: Pellegrini – Biško, Nešpor, Živný, Seifert – Vácha (82. Novák), Němeček (90. Záhora), Šindelář (56. Mlynka), Čapek (90. Koděra), Veselý – Křelina (65. Puk).