„Celý turnaj byl vyrovnaný a byl to boj do posledního utkání. Kluci předváděli výbornou hru a upřímně si myslím, že i nejhezčí fotbal. Opět to potvrzuje, co jsem říkal před rokem. S mládeží  se pracuje velmi dobře,"  uvedl trenér Tomáš Liga.

Středočeská reprezentace má už tradičně obsazení z Kolínska jak v hráčském kádru, tak i v realizačním týmu. Mezi hráči se do nominace probojoval brankář Ondřej Barták (FK Kolín). V realizačním týmu se jako vedoucí mužstva  představil Miloš Malina (předseda komise mládeže okresu Kolín) a jako trenér Tomáš Liga (Český Brod).

„Obhájit titul mistra Čech je pro mě asi největší úspěch v mé dosavadní kariéře trenéra. Pro mě byl turnaj výjimečný i tím, že jsem mohl stát po boku Karla Příhody, kterého velice uznávám," dodal Tomáš Liga.

Změny v systému

Letos se v mládežnickým kategoriích, hlavně v U15, přistupuje k novému modelu. Vznikne reprezentace do patnácti let. To dříve nebývalo. „Chceme se přiblížit celoevropskému trendu. Nyní se najíždí na belgický systém," objasnil Miloš Malina. „Nově se zřizuje reprezentace patnáctiletých, která se tvořila a tvoří vždy na Kouba Cupu. Tím pádem bude letos tento vrcholný podnik v žákovské kategorii dvakrát. Nejprve se  uskuteční v květnu v Královehradeckém kraji a poté v srpnu. Místo ještě ale není určené," objasnil Miloš Malina.

Na svůj start čekají také výběry U13 a U12. A jak si před  novou fotbalovou sezonou vedou? „Doufám, že i letos navážeme na loňské úspěchy a budeme v nich pokračovat. Na postupových místech jsme jak s dvanáctkou, tak třináctkou. Postupují dva z Čech a dva z Moravy. Před sebou máme tři zápasy, když dvakrát vyhrajeme, jedeme na celorepublikové finále," podotkl Miloš Malina.

Okresní výběry

Ostrý start fotbalových soutěží netrpělivě vyhlížejí i mladí fotbalisté z okresních výběrů. Těm se daří podobně jako těm středočeským. „Po loňském vynikajícím úspěchu výběrů U11 a U12, které se dostaly společně s Benešovem až do finále v obou kategoriích, chceme na tento výsledek minimálně navázat. Jenom škoda, že v obou obsadily druhá místa. Kromě Benešova, který jednou vyhrál a jednou byl třetí, jiný okres takový úspěch neměl," konstatoval šéf okresních výběrů Miloš Malina.

Letos je situace trošku jiná, začalo se hrát novým systémem. Nejsou dvojutkání, ale hraje se turnajovým způsobem. Jeden turnaj na podzim a jeden na jaře. Ten první se uskutečnil v Praze na Strahově. Kromě výběru Kolína o postup bojují ještě výběry Prahy západ, Příbrami a Nymburka.

„V kategorii U11 jsme zatím na třetím místě. Dvakrát jsme prohráli a jednou vyhráli, ale  šance na postup ještě žije," upozornil Miloš Malina. Tuto věkovou kategorii  vedou trenéři Tomáš Liga a Stanislav  Lindauer (oba Český Brod).

„V kategorii U12 jsme na prvním místě, ale se shodným počtem bodů s dalšími dvěma účastníky. Bude to ještě boj," podotkl Miloš Malina. Tyto mladé hráče koučuje Vladimír Zeman a vedoucím je Michal Batelka (oba FK Kolín).

Další turnaj se uskuteční ve středu 9. dubna na Strahově a půjde o druhé kolo. „V případě vítězství jednoho či druhého týmu bychom se zúčastnili finále, které se uskuteční v květnu také na Strahově," uzavřel Miloš Malina.