Kolín – Meteor Praha VIII 3:0

„Pohárové utkání splnilo to, co mělo. Postoupili jsme, takže určitě spokojenost. Myslím si, že k tomu přispěla velice kvalitní první půle, kdy jsme nejen ovládli hru, ale vytvořili si i spoustu šancí. Soupeř hodně běhal bez balonu a ubývaly mu síly a tím pádem  se nám naskýtaly prostory ke střelbě. Možná to mohlo skončit ještě vyšším rozdílem. Každopádně první poločas jsme soupeře hodně unavili a ani po přestávce neměl nějaké síly, aby výsledek zvrátil. Z tohoto pohledu jsme určitě rádi, že jsme zápas zvládli takovýmto způsobem," řekl po utkání trenér Kolína Roman Veselý.

Kolín se proti nováčkovi ČFL prezentoval velmi dobrou a nápaditou hrou. Do vedení se dostal již v jedenácté minutě. Chybu obránce Boruta potrestal nekompromisní ranou Štoček. Chvíli na to po nacvičeném rohu skórovali domácí podruhé. To se prosadil stoper Jiří Biško.

Svěřenci Romana Veselého byli při chuti, žádný gól ale do přestávky již nepřidali. A to přitom šance měli. Po dalším signálu pálil Štoček, gólman Kohlbeck však jeho ránu vyrazil. Zanedlouho byl hostující brankář po Čapkově pokusu překonán, za záchrannou brzdu však zatáhl jeho spoluhráč a míč odkopl do bezpečí.

Těsně po příchodu ze šaten bylo prakticky o osudu zápasu rozhodnuto. K trestnému kopu se postavil Michal Sedláček a nachytal Kohlbecka v nedbalkách – 3:0.

Domácí měli v průběhu hry další šance, ale Štoček, Boček ani střídající Veselý již do černého nemířili.

Hosté se téměř za celý zápas do vážnější šance nedostali, ke slovu se přihlásili až v závěru. Jenomže Maxa ani Junek na Čižinského nevyzráli. A Daňhelova rána jen těsně minula levou tyč.

Kolín tak zaslouženě slavil postup do druhého kola, kde ho čeká Chrudim.   Duel se bude hrát ve středu 21. srpna od 17 hodin v Chrudimi.

„Soupeř, s kterým se dobře známe, takže to budě těžší kalibr. Ale každopádně budeme bojovat o to, aby sem ve třetím kole přijela Olomouc. Bylo by to lákadlo nejen pro diváky, ale i pro samotné hráče. Ale stejně tak to bude i pro Chrudim, takže uvidíme, jak to dopadne," dodal Veselý.

Branky: 11. Štoček, 17. J. Biško, 47. Michal Sedláček. Rozhodčí: Novák. ŽK: Boruta (M). Diváci: 160. Poločas: 2:0.
Kolín: Čižinský – Čapek, J. Biško, Šťastný, Nešpor – Boček, Michal Sedláček (74. Veselý), Marek Sedláček, Stejskal – Horák (64. Linhart), Štoček (88. Hartig).