Hlavice - FK Kolín 0:1

Kolín v dalším kole České fotbalové ligy postrádal hned trio stabilních hráčů – Novotný (dlouhodobě zraněn), Sedláček (zraněn), Biško (stop za čtyři žluté). Přesto se modrobílí snažili od prvních minut plnit na nerovném terénu roli favorita. Dlouho byli ovšem na štíru s koncovkou.

Štoček obešel brankáře, ale nedokázal usměrnit míč do prázdné brány, pak kolínský kapitán trefil břevno, další gólovou trefu zastavil praporek pomezního. Ani hlavičky stopera Šťastného nemířily mezi tři tyče a Michálkova bomba skončila na nedalekém poli.

A tak rušno mohlo být i na druhé straně, kdy domácí cítili šanci a několikrát ohrozili brankáře Čižinského.

Po obrátce Kolín ovšem ještě zvýšil aktivitu a gól visel doslova ve vzduchu. Střelu Stejskala lapil Zíka, Štoček pálil hlavou do tyče a odražený míč trefil Michálek z metru jen do brankáře. Zmar Kolína v koncovce dokumentovala velešance exligisty Hartiga, který v samostatném nájezdu přehodil brankáře i branku.

Až když  trenér Roman Veselý poslal na plac pomoc z Mladé Boleslavi, mladého Mirzada Mehanoviče, udeřilo. Šikovný záložník usměrnil prvním dotykem do sítě přihrávku Michálka a vystřelil tím tak Kolínu všechny body.

„Utkání s posledním týmem jsme zvládli za tři body, ale nebylo to jednoduché. Byl to zápas o vstřelené brance, pak většinou mladíci v dresu Hlavice zápasy nezvládají. Ale když jsme nedali v prvním poločase doslova obří šance, za bezbrankového stavu se nervozita začala zvyšovat. Navíc domácí dlouho odolávali a brnkali na naši psychiku. Nám hru ztěžoval nerovný terén, který spíše nahrával soubojům než kombinačnímu fotbalu. Ve druhém poločase jsme ale udělali změnu, a to hlavně v myšlení, hráli rychleji míče dopředu a vytvářeli si další šance. To, co jsme ovšem dnes neproměnili, to bylo trestuhodné. Naštěstí střídající Mehanovič měl alespoň jako jediný tříbodovou mušku," zhodnotil utkání kouč Roman Veselý.

Branka: 79. Mehanovič. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0.
FK Kolín: Čižinský – Čapek, Šťastný, Šourek, Nešpor – Jelínek – R. Biško (60. Boček), Stejskal, Michálek – Hartig (64. Mehanovič), Štoček.