„Kluky bych chtěl pochválit za přístup. Šanci dostali převážně dorostenci a tým byl doplněn o hráče, kteří potřebují kvůli tréninkovým výpadkům hrát,“ uvedl trenér Kolína Jaroslav Havrda.

„Utkání musíme brát jako velkou zkušenost. Někteří kluci z dorostu ještě nemají tolik nahráno v dospělém fotbale a musejí dostávat prostor ke zlepšování se i za cenu, že ty chyby přijdou. Potřebují hrát zápasy proti hráčům, kteří jsou na jiné úrovni. Třeba Adam Kliment si vyzkoušel, jaké je to hrát na Libora Křelinu. Je to pro něj velká škola, protože v dorostu stoper na takového hráče nenarazí. Takže je potřeba tímhle způsobem posouvat jejich vývoj i za cenu obdržených branek. Vysoká prohra mě štve a klukům jsem to hned řekl,“ přiznal trenér Českého Brodu B Jindřich Stejskal.

Výhra nad mladým týmem Českého Brodu B se nerodila lehce. Po bezbrankovém prvním poločase přišla v tom druhém kolínská nadvláda a i díky hattricku Žemby jasná výhra.

„První poločas byl vyrovnaný. Živelná hra na obou stranách přinesla i velkou úrodu nepřesností a ztrát, ale s tím se s ohledem na věk většiny hráčů musí počítat. Přechodová fáze mezi dorostem a dospělou kategorií je prostě znát,“ zhodnotil první poločas Havrda.

„Ve druhém poločase už byla znát naše kvalita. Především s přechodovou fází jsem velmi spokojen. Dařilo se nám efektivně využívat prostor ke kombinaci a náš pohyb pak dělal Českému Brodu problémy. Výsledek může pro soupeře vypadat krutě,“ pochvaloval si druhý poločas Jaroslav Havrda.

„Co mě ale celkově asi nejvíc těší je, že máme po delší době v Kolíně opět výjimečný mladý ročník a je na samotných hráčích, jak se k tomu postaví. V lednu dostávali hodně prostoru, aby se ukázali. Teď nastává období formování základní sestavy a všichni do ní mají dveře otevřené. Jestli chytnou příležitost za pačesy je jen na nich,“ zdůraznil kolínský lodivod.

Hostující trenér uznal kvalitu soupeře. „První poločas z naší strany ještě šel, ale i tak byl Kolín fotbalovější a bylo znát, že dobře trénuje. Druhý poločas dostali prostor všichni dorostenci, které jsme měli pro tento zápas k dispozici. Do hry se dostali i kluci z C týmu. Byla znát naše ne tak hojná tréninková účast a postupem času jsme odpadali a Kolín toho dokázal využít. Potom to utkání dopadlo takovým výsledkem,“ dodal Stejskal.

Další utkání hraje Kolín v sobotu doma. od 10 hodin hostí Neratovice (divize).

Český Brod B čeká náročnější šichta. V sobotu se od 15 hodin na hřišti v Xaverově utká s Čelákovicemi, o den později hraje od 14 hodin v Ďáblicích.

Branky: Žemba 3, Křelina 2, Vyhnánek, Uher. Poločas: 0:0.
Kolín: Karban – Živný, Salva, Exner (46. O. Novák), Seifert – Rosendorf (55. Vyhnánek), Němeček (60. Uher), Záhora, Plandor – Křelina, M. Novák (46. Žemba).
Český Brod B: T. Vymazal – Plášil, Nekolný, Kliment, Miňovský – Hanzl, Souček, Moško, Skořepa, Ravizza – Šťastný. Střídali: M. Vymazal, Kohout, Černý, Kozlíček, Hubáček, Rezek.