„Musím pochválit celé mužstvo za předvedený výkon, protože odtud se body moc vozit nebudou. Sehráli jsme hrozně těžké utkání a zápas se mi určitě hodnotí líp, než kdybychom prohráli,“ uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Očekávání byla veliká. Nová sezona, těžký soupeř. Kolín začátek ale zvládl. „Začátek se nám povedl, i když jako první zahrozili domácí. Z trestného kopu nastřelili břevno. My dobře vyřešili jednu brejkovou situaci a Veselý hlavou otevřel skóre. To nám dodalo vítr do plachet, i když domácí na tom byli velmi dobře silově a hráli agresivně,“ podotkl Havrda.

Do přestávky se Kolín prosadil ještě jednou. Tentokrát mířil do černého Němeček.

„Domácí byli po této brance trošku opaření. Klukům jsem o přestávce říkal, že je tento výsledek ošidný, což se potvrdilo. Z nevinné akce jsme inkasovali. Domácích hráčů bylo najednou plné hřiště. Za podpory fanoušků nás přitlačili, ale žádnou velkou šanci neměli. Posledních dvacet minut jsme už dobrým postavením zvládli. Odměnou pro kluky jsou tři body,“ dodal Jaroslav Havrda.

Branky: 50. Macháček – 11. Veselý, 31. Němeček. Rozhodčí: Raplík. ŽK: 3:2. Diváci: 320. Poločas: 0:2.
Kolín: Blahovec – Živný, Šourek, O. Puk, Nešpor – Vácha (69. Mlynka), Čapek (71. M. Puk), Seifert, Janecký – Němeček (88. Šindelář), Veselý (59. Jindřich).