„Z utkání mám smíšené pocity. Nebyli jsme horší, ale doplatili jsme na nemohoucnost v koncovce,“ posteskl si trenér Jaroslav Havrda.

Kolín od začátku hýřil aktivitou. Za ní byl odměněn. Janecký jako první rozvlnil síť.

Na začátku druhé měl Kolín několik možností na navýšení skóre, žádnou příležitost ale již neproměnil. A za to také pykal.

Hostům pomohly standardní situace. V nich ukázal mistrovskou kopací techniku Opina. Poprvé zaskočil Karbana z 25 metrů, podruhé si dorazil vlastní pokus a střelou k tyči obrátil skóre na stranu Ústí.

Domácí hráči se po druhé inkasované brance hecovali. Chtěli s výsledkem něco udělat, jenomže chvíli po rozehrávce zapomněli na Vaňouse, který přidal třetí gól hostů.

„Utkání se mi hodnotí strašně těžko, protože jsme ztratili vyhraný zápas,“ konstatoval Jaroslav Havrda.

„V první půli jsme kontrolovali hru. Vytvářeli si slušný brankový příležitosti. Bohužel jsme řešili špatně předfinální i finální fázi. Pak se nám podařilo dát krásný gól. Výhoda byla na naší straně. Ve druhé půli, asi v 55. minutě se to lámalo. Měli jsme tři obrovské příležitosti, myslím si, že se i proti Ústí dala pískat penalta, ale na to se nechci vymlouvat. Díky nemohoucnosti jsme ztratili zápas. Ústí vzápětí dalo ze tří střel tři góly a postoupilo dál. Snad jsme si smůlu vybrali v tomto zápase a v mistrovské sezoně se k nám zase otočí čelem,“ dodal Havrda.

Branky: 41. Janecký – 65. a 69. Opina, 71. Vaňous. Poločas: 1:0.
Kolín: Karban – Živný, Nešpor, O. Puk, Seifert (74. M. Puk) – Vácha (77. Mlynka), Čapek (74. Šindelář), Veselý, Janecký – Němeček, Jindřich.