„Herně se to zvedlo, hlavně příchodem Kosaka z Jihlavy, který dal hře nějaký řád. Teď bude záležet, jestli se kluby mezi sebou domluví. Když ano, bude to možná náhrada za Tomáše Frejlacha," uvedl trenér Kolína Ladislav Bobek.

„Byla to cenná konfrontace s druhou ligou. Konečně jsme se na tomto turnaji setkali se soupeřem, který to vzal vážně a šel do hry s plným kádrem. Mělo to nasazení a velice dobrou úroveň. Takový zápas jsme potřebovali," řekl pro klubové stránky," trenér mladíků pražské Sparty Michal Horňák.

Přestože nováček druhé ligy nastoupil bez některých zraněných hráčů (Hurka, Jelínek, Frejlach), dokázal mladého a běhavého soupeře porazit. „Hra celkem šla, i když jsme zase udělali několik chyb v obranné činnosti. Kvalitnější tým by je potrestal. Proto vítězství nepřeceňujeme, protože jsme se nyní utkali s týmy z nižších nebo juniorských soutěží. Druhá liga je už o něčem jiném," dodal Bobek.

„Zápas hodnotím přes prohru velice pozitivně. Nechci říct, že jsme si nezasloužili prohrát, ale bylo to vyrovnané utkání a po našich dvou chybách jsme inkasovali. To je to, co tvoří rozdíl mezi soutěžemi, ty individuální chyby," podotkl Michal Horňák.

Další přípravný zápas sehraje Kolín ve středu 11. února. Na domácím hřišti přivítá od 17.30 hodin Převýšov (ČFL).

Branky: 41. a 83. Veselý, 90. Jurečka z PK – 56. Kitanovič. Poločas: 1:0.
Kolín: Vejmola (46. Zich) – Procházka, Biško, Šourek, Urbánek – Eliáš, Čavoš, Kosak, Hýbl (46. Jurečka) – Veselý, Jukl.
Sparta: Pellegrini – Kadlec, Toml, Matějka, Macháč – Špaček, Moravec, Kulhánek (46. Sulovský), Nečas (46. Kitanovič, 81. Nečas) – Šíma, Jurdík.