Prořídlá střídačka a přechod na přírodní terén, to byly před utkáním hlavní soupeři Kolína. Proti Dobrovici se však prezentovala bojovností a rychlým přechodem do útoku. Bohužel díky chybám a nepřesnostem, kterých bylo směrem dopředu v utkání opravdu dost, se Kolín do mnoha šancí nedostával. A když už se k ohrožení soupeřova brankáře dostal, nedokázal se prosadit.

Ale stejně tak na tom byl i soupeř, který jednu ze svých velkých příležitostí neproměnil chvíli před koncem, kdy se zaskvěl brankář Kopecký.

„Včera už jsme měli možnost zatrénovat si na nepříliš kvalitním hřišti číslo 3 a podle toho to i dneska vypadlo. Byla to pro nás zápasová premiéra na přírodním trávníku. Ale nelze se vymlouvat jen na terén, ten byl pro oba celky stejný. Ještě to není otázka konečného charakteru, ale musíme si na trávník už pomalu zvykat, jinak bychom byli sami proti sobě," začal hodnocení utkání kolínský trenér Jaroslav Havrda.

„Myslím si, že máme kombinačně vyzrálé mužstvo, ovšem problémy s terénem se daly očekávat. Hráče jsem před zápasem nabádal, aby hráli jednoduše a pokud nám to soupeř povolí, tak i vyplňovali meziprostory. Dařila se nám přímočará hra, bohužel nám však pokulhávala nejen finální, ale stejně tak i předfinální fáze. Dokázali jsme se dostat do zajímavých situací, bohužel se nám je pak nepodařilo lépe vyřešit. Nedostatky byly dneska patrné, ale já si myslím, že máme pořád ještě dost času na to, abychom je zlepšili," byl si vědom chyb svých svěřenců Havrda, ale situaci bral s nadhledem.

Kolín: Ptáček – Čapek, Šourek, Biško, Nešpor – Vácha, Seifert, Němeček, Bora – Jindřich, M. Puk. Střídali: Kopecký, O. Puk, Vyhnánek.