„Utkání se hrálo na velice těžkém terénu, naštěstí jsme ho ale zvládli," oddechl si po utkání asistent Petr Káninský.

O osudu zápasu se rozhodlo již v první půli, kterou Kolín vyhrál o čtyři góly. „Již od začátku jsme diktovali tempo hry, i když jsme museli hru přizpůsobit terénu, ale poradili jsme si a šli jsme v 11. minutě do vedení. Po rohovém kopu Rosendorfa se prosadil Salva. Poté domácí hru na chvíli vyrovnali, ale byli jsme to opět my, kdo se radoval. Po rychlém výkopu brankáře Karbana a přiťuknutí Uhra navýšil naše vedení Rosendorf. Poté jsme vstřelili do přestávky ještě dvě branky a šli do kabin s velice přijatelným vedením," podotkl Káninského.

Čtěte: K mléku i zelenině se žáci dostanou snadněji

Toho potěšil určitě výkon Rosendorfa, který během třinácti minut vstřelil hattrick.Po změně stran hráči Kolína v zakončení už tak přesní nebyli. Trefil se pouze Matěj Novák z pokutového kopu.

„Druhý poločas se nesl ve znamení našeho neproměňování šancí. Nakonec jsme proměnili pouze jedinou a to v 65. minutě z penalty, kterou proměnil Matěj Novák, a tak jsme naše skóre nenavýšili a odjížděli domů pouze s vítězstvím 5:0," dodal Káninský.

Kolín využil toho, že Čáslav nehrála a dostal se před ní do čela tabulky. Sice vede o tři body, ale největší konkurent v boji o postup má k dobru dvě zápasy.

Další utkání hraje Kolín opět na hřišti soupeře. Bude to již potřetí v řadě. Tentokrát cestuje do Mnichova Hradiště. Tomu patří šestá příčka. Duel začíná v neděli v 10.15 hodin.

Branky: 11. Salva, 29., 35. a 42. Rosendorf, 65. M. Novák z PK. Poločas: 0:4.
Sestava: Karban – Saulich, Exner, Salva, Bukač – Nekolný, O. Novák,Uher – Plandor, M. Novák, Rosendorf. 

Nepřehlédněte: Vodárna výjimečně otevře také ve středu a ve čtvrtek