Nelehký úkol čekal fotbalisty Kolína, kteří se představili na půdě vedoucího týmu tabulky. „Můj dům, můj hrad" asi tak by se dalo stručně shrnout počínání Orlickoústeckých v domácím prostředí, kde v dosavadním průběhu sezóny divize C ještě neztratili ani bod. Bohužel pro svěřence Jiřího Biška se na tom nic nezměnilo ani po odehraném 13. kole.

„Bohužel dnes to soupeři usnadnily naše chyby," řekl po zápase trenér Kolína Jiří Biško a pokračoval v hodnocení: „První branku jsme si dali skoro sami po špatné rozehrávce brankáře a pak to utkání nabralo jiný směr, než jsme chtěli. Druhá branka soupeře padla po standardní situaci, ve kterých je Ústí silné. I když to bylo až ze skrumáže. Ke konci zápasu se nám podařilo vykřesat jiskřičku naděje, ale bohužel už se nám nepodařilo s výsledkem nic udělat. Myslím si, že jsme byli fotbalovější než soupeř, ale bohužel se nám dnešní zápas nepodařilo výsledkově lépe zvládnout. Dnes bych to hodnotil jako smolnou prohru."

Kolín v předchozích pěti kolech v základní hrací době neprohrál a ani před tímto zápasem neházel flintu do žita.

„Do dnešního utkání, byť na hřišti prvního týmu, jsme si věřili. Viděl jsem několik jejich zápasů a jejich hra neodpovídá umístění v tabulce. Takže jsme se dneska nechtěli vracet s prázdnou. Bohužel se to nepodařilo," mrzelo Biška.

Branky: 25. Nágl, 67. Souček – 85. Šourek. Rozhodčí: Martínek. ŽK: 1:5. Diváci: 240. Poločas: 1:0.
Kolín: Kopecký – Čapek (80. Veliký), Zdeňka, R. Biško, Nešpor – Lukeš, Němeček, Brunclík (73. Bora), Seifert (61. Rybařík) – Novák (85. Ludvíček), Šourek.