„Za tři body jsme rádi, protože zápas byl strašně těžký," přiznal nový trenér Kolína Tomáš Staněk.

Bylo vidět, že se potkaly dva týmy ze spodních pater. Dlouho se hrálo bez větších šancí. Jako první dali o sobě vědět hosté. Koštířovu střelu z dálky ale gólman Knobloch lapil. To běžela 39. minuta. Těsně před koncem prvního poločasu kontrovali domácí. Jelínkova pohotová střela z voleje jen těsně minula branku soupeře.

Zatímco v první půli se diváci na tribunách nudili, ve druhé půli jim oba týmy připravily několikrát vzrušení.

O to první se postaral Besta, který po rohovém kopu ve vápně fauloval Biška. Sudí Drábek nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Brunclík – 1:0.

Vzápětí mohl na druhé straně rozvlnit síť Adjei, jeho projektil však těsně minul branku Knoblocha. Nejhezčí akce zápasu přišla v 73. minutě. Fusek se zbavil dvou dotírajících protihráčů a lobem ála Poborský přehodil vyběhnuvšího Nguyena – 2:0.

O chvíli později měl po centru Bláhy na kopačce pojistku Veselý, trefil však dobře postaveného Nguyena.

O vítězi se zdálo výt rozhodnuto. Union však téměř celý druhý poločas hýřil aktivitou a po zásluze dostal možnost ke snížení. Po Nešporově ruce kopal Janda penaltu, míč však poslal vysoko nad.

S hosty to ale neotřáslo a pět minut před koncem se jim po precizním obloučku Koštíře podařilo snížit. A s domácími mohlo být ještě hůř. V nastaveném čase se totiž v obrovské šanci zjevil Besta, gólman Knobloch ale vytáhl zázračný zákrok a balon nadvakrát zneškodnil.

Po sérii neúspěšných výsledků si hráči Kolína konečně mohli zazpívat vítězný pokřik. A stará dobrá písnička z Pyšné princezny „Rozvíjej se poupátko" byla slyšet hodně daleko…

„Především ve druhém poločase jsme byli hodně pasivní. Ale na druhou stranu musím říct, že jsme dneska chtěli hrát hodně aktivně, vysoko a hodně napadat, proto nám ve druhém poločase došla šťáva. Výsledkem toho bylo, že jsme se štěstím ubránili tříbodový zisk. Herně to bylo v první půli slušný, měli jsme dost centrů, ale neměli jsme kloudnou střelu na bránu. Měli jsme tam dvě střely, nebo spíš polo střely. Takže toto se musí zlepšit, stejně jako důraz ve vápně při centrech a na první tyči. Kvůli tomu jsme chtěli dělat Honzu Štočka, protože věříme, že ten by nám v tomto hodně pomohl, že když tam dáme čtyři centry do vápna, tak on by z toho dvakrát zakončil," dodal Staněk.

Štoček do Kolína zatím nepřišel

A právě na Honzu Štočka se většina diváků těšila. Marně. Bývalý kapitán Kolína se na hřišti neobjevil, přestože vedení Kolína v pátek odpoledne potvrdilo jeho příchod.

„V pátek bylo vše domluvené. Podmínky hostování i finanční stránka. Bohužel přes noc si vedení Bohemians Praha domluvený transfer rozmyslelo. Alespoň do utkání s Unionem. I z tohoto důvodu jsem rád, že jsme Union porazili i bez něj. Ale ještě máme dva dny na to, abychom Honzu do Kolína přivedli," podotkl Tomáš Staněk.

„Touto cestou bychom se chtěli všem fanouškům kolínské kopané omluvit, ale chyba nebyla na naší straně. Bohužel zasáhla vyšší moc," konstatoval manažer A mužstva František Bílek.

Branky: 54. Brunclík z PK, 73. Fusek – 85. Koštíř. Rozhodčí: Drábek. ŽK: Jelínek, Kučera, Nešpor, Šourek, Veselý – Dudla, Adjei, Janda. Diváci: 180. Poločas: 0:0.
Kolín: Knobloch – Kouřil, Biško (84. Seifert), Šourek, Nešpor – Fusek (86. Tvrzník), Brunclík (74. Bláha), Jelínek, Dostálek – Jukl (69. Veselý), Kučera.