„Spokojený ale nejsem, výkon dobrý nebyl," přiznal trenér Kolína Jaroslav Havrda.

První gól zařídila dvojice Nešpor – Štoček. Prvně jmenovaný centroval, druhý přesně hlavičkoval. Při druhém se ukázala šťastná ruka kolínského trenéra Havrdy při střídání. Do hry poslal Čapka a ten se dvě minuty po příchodu na hřiště dokázal střelecky prosadit. Třetí branku zařídili exligový bardi – Štoček našel před brankou Brunclíka, který už jenom slízl smetanu. Poslední gól vstřelil další střídající hráč. Štočkovu ránu vyrazil brankář Malý pouze před sebe, kde stál připravený nejmladší člen kolínského týmu.

„Vstoupili jsme do zápasu slušně, měli jsme tam dvě, tři situace, které mohly skončit brankou. Paradoxně jsme ale úplně přestali hrát, vyklidili střed pole a tahali jsme za kratší konec. Místo toho, abychom v utkání dominovali, odvíjela se hra mezi vápny. Nehráli jsme svou hru, nechtělo se nám běhat. Náš pohyb dobrý nebyl," zlobil se Havrda.

Výrazné zlepšení nepřišlo ani po přestávce, našla se hluchá místa. „Naše hra měla k ideálu daleko. Paradoxně jsme se srovnali, když se nám zranil Ondřej Puk a museli jsme na to reagovat. Uklidnili jsme se druhou brankou a potom nás bylo plné hřiště. Je nutné ale říci, že soupeř odešel kondičně a v závěru už bylo jen otázkou, jakým skóre zápas skončí," podotkl Havrda.

„Do doby, kdy jsme měli sílu a dokázali vzdorovat, tak to v obraně celkem šlo. Třetí a čtvrtý gól domácí nedali po vypracovaných akcích, ale po našich chybách. Náznaky jsou, kvalita nám tam ale chybí. Bude na vedení klubu, co a jak bude dál," posteskl si trenér Kutné Hory Radek Kulhánek.

Branky: 11. Štoček, 59. Čapek, 72. Brunclík, 83. Novák. Poločas: 1:0.
Kolín: Ptáček – Biško, Šourek, O. Puk (57. Čapek), Nešpor – Vácha (61. M. Puk), Brunclík (77. Bora), Seifert (66. Volavka), Němeček – Štiček, Jindřich (74. Novák).
Kutná Hora: Malý – Skokan, Franc, Semrád, Filipec – Frejlach (32. Černý), Piskač, Kulhánek (26. Šesták), Nekvinda – Vocel (89. Kadlec), Cimr (84. Jarkuliš).