„Skončit mezi prvními třemi by byl pro Kolín velký úspěch," uvedl trenér Roman Veselý. „Budeme se poctivě připravovat na každý zápas, na každého soupeře a na zisk co nejvíce bodů, které by nás na tato místa posouvaly. Ale také jsme si vědomi, že to nebude vůbec jednoduché, stačí se podívat na soupisky našich soupeřů," dodal.

Jak už bývá zvykem, hráči Kolína se v zimním období připravovali ve vlastním areálu, kde mají veškerý komfort. A jak je se samotnou přípravou spokojený trenér?
„To ukáže až sezona. Já jen pevně věřím, že budeme na náročnou Českou fotbalovou ligu připraveni. Důležité pro mě zůstávají jiné aspekty a především to, že i během přípravy naši hráči vědí, co a proč dělají. Vědí, že nemusejí běhat maratonské běhy, že se fotbal hraje pořád jen na sto metrech, že máme nějaký systém, který funguje a kterému věříme, a všichni hráči ho ctí. Naše filozofie je patrná na každém tréninku, vše se co nejvíce přibližuje zápasovým podmínkám. Neznamená to ovšem, že bych hráčům nějak ulevoval, naopak pracujeme hodně s detailem, vždyť ten kolikrát rozhoduje zápasy.  A věřte, že toho je stále spousta, co je třeba naše hráče učit," podotkl Roman Veselý.

„Co se týká odehraných zápasů, tak je to podobné. Nezajímá mě jen výsledek, ale také cesta, jakou k němu chceme dojít. Vesměs jsme odehráli daná utkání solidně, potěšila mě hlavně ta s druholigisty ze Střížkova či 
z Čáslavi," uvedl Veselý.

Zatímco v jiných klubech posilovali, v Kolíně k žádným převratným změnám nedošlo. „Do kádru nebylo třeba tolik zasahovat, vždyť to na podzim fungovalo. Samozřejmě jsme se snažili tým okysličit, a to především mladými. Ale velké přestupové bomby nepřišly, prostě 
k tomu nebyl nyní důvod. Věřím stabilizovanému kádru, který má svou kvalitu. Navíc máme v zádech Mladou Boleslav, tam jsme si mohli nebo můžeme případně pomoci. Jen jako perličku uvedu, že se s námi v zimě připravovali Jirka Homola (bývalý ligový hráč Sparty Praha, Jablonce, tureckého Kasimpasu či naposledy gruzínského Dynama Tbilisi) nebo Tomáš Michálek (Jablonec, Bohemians 1905). Oba to jsou skvělí profesionálové a hlavně naši mladí hráči od nich mohli ledacos okoukat," poznamenal Veselý.

Stejně jako na podzim, tak i v jarní části se vedení Kolína může spolehnout na faremní spolupráci s Mladou Boleslaví.
„Tuto spolupráci hodnotím jako zdařilou, vše fungovalo 
k oboustranné spokojenosti. A myslím, že i pro diváky to bylo atraktivní. Objevili se tady opravdu top čeští hráči jako Šírl, Magera, Nešpor, Opiela, Šeda, Dosoudil, Ondřejka, Brunclík nebo talentovaní mladíci Hankič, Zbrožek či Sivrič. Navíc fungovala i chemie mezi našimi kluky a těmi boleslavskými, to bylo neméně důležité," konstatoval Roman Veselý.

Jestli byla zimní příprava povedená, ukáže již sobotní utkání v Chomutově. To začíná v 10.15 hodin.