„Porážka mě mrzí, hlavně její výše, protože takový rozdíl ve hře nebyl. Naopak, ve hře jsme byli lepší my," uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Vstup do utkání se Kolínu nepovedl, inkasoval již po pěti minutách hry. „Byla to taková nevinná akce, my ji navíc podcenili," posteskl si Havrda.

Kolín rychlá inkasovaná branka nesložila. „Zaskočila nás, ale rychle jsme se oklepali a v dalším průběhu jsme se dostali do tří obrovských příležitostí. Bohužel ani jednou jsme nedokázali skórovat," kroutil hlavou Havrda.

Zatímco Kolín se v koncovce trápil, domácí byli produktivnější. Druhý gól vstřelil Kopřiva z pětadvaceti metrů. Těsně před odchodem do šaten mohl snížit Jindřich, ale ani on neměl přesnou mušku.

„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že to zkusíme ještě otočit. Měli jsme mezihru, ale fotbal se hraje na góly a ty střílel soupeř," podotkl Havrda.

Do konce zápasu se Vysoké Mýto dokázalo prosadit ještě dvakrát. „Domácí díky produktivitě vyhráli zaslouženě. Předčili nás v bojovnosti a jednoduchosti," konstatoval kolínský šéf lavičky.

Kolín v utkání postrádal Šourka a Seiferta, dva důležité články v defenzivě. „Oba nemohli nastoupit ze zdravotních důvodů," objasnil Havrda.

Jeho tým prováhal šanci posunout se z pátého místa divizní skupiny C výš. Další duel hraje doma. V neděli hostí vedoucí Ústí nad Orlicí.

Branky: 5. Rezek, 31. Kopřiva, 71. Motl, 75. Štěpánek. Poločas: 2:0.
Kolín: Ptáček – Čapek, Biško, O. Puk, Nešpor – Vácha (75. Nekolný), Brunclík (83. Saulich), Němeček, M. Puk – Jindřich (40. Volavka), Štoček (60. Bora).