Po vzájemném oťukávání se první náznaky šancí dostavily po čtvrt hodině hry, kdy nejprve hlavičkoval hostující Nešpor a na druhé straně se pak objevil sám ve vápně kutnohorský Cimr, ale zakončoval na dlouhou nohu a míč tak letěl mimo tři tyče.

V 19. minutě už se ale Kolín radoval z gólu, když Brunclík viděl uličku na nabíhajícího Lukeše, který se tváří v tvář Ptáčkovi nemýlil – 0:1.

Kutná Hora mohla vyrovnat prakticky hned po rozehrávce, ale tečovanou střelu Piskače vytáhl brankář Kopecký konečky prstů na roh.

Vyrovnání tak přišlo až ve 32. minutě, kdy Vácha posunul na pravé straně míč Vocelovi, které krásným křížným pasem našel na druhé straně hřiště Šestáka, který poslal míč za záda kolínského brankáře.

Ve druhém poločase drželi míč na kopačkách spíše hosté z Kolína a šancí bylo jako šafránu. Za zmínku stojí snad jen šance Rybaříka z 51. minuty, kdy se k němu po sérii odrazů dostal míč, ale hostující forvard střílel mimo.

Domácí hrozili zejména po pravé straně přes Váchu, ale Kolín tyto průniky, případně centry, dokázal ubránit.

Až v poslední desetiminutovce mohly celky něco se skóre udělat, když nejprve v 82. minutě hlavičkoval ve vápně osamocený Seifert, ale míč poslal jen do náruče Ptáčka. Na druhé straně pak sklepl ve vápně Schwarz míč před Peterku, ten ale těsně minul.

O vítězi tak musely rozhodnout až pokutové kopy, v nichž fotbalisté Kolína selhali, když jim hned tři chytil domácí brankář Ptáček a Kutná Hora tak poprvé v sezoně zvítězila na pokutové kopy.

Radek Kulhánek: Znovu jsme přišli o dva zraněné hráče

„Těžko se mi utkání hodnotí. Sice se nám podařilo zvítězit na penalty, ale když budu realista, tak musím zdůraznit, že se nám zase zranili dva hráči," posteskl si trenér Kutné Hory Radek Kulhánek.

„Už se opravdu těším, až bude podzimní část u konce, protože jinak nevím, s kým bychom hráli. Jak Kulhánek, tak Vocel si přivodili svalová zranění. Sice se do hry již zapojil Peterka a uzdravený Schwarz, ale na nich je znát, že půl roku fotbal nehráli. Pak obzvlášť na takto těžkých terénech, jaký byl dnes, ona herní praxe a fyzické síly chybí. Naštěstí se nám i v takovýchto podmínkách daří získávat body," podotkl Kulhánek.

Trenér Sparty vyhlíží konec podzimní části. „Raději bych získal doma tři body, abychom potvrdili výhry z venku, kde hrajeme hezčí fotbal. Vůči lidem je mi další domácí ztráta líto, ale alespoň dva body jsme získali. Nyní chybí čtyři kola do konce a my se s tím musíme poprat. Snad se pak přes zimu dáme dohromady a budeme doufat, že když budeme v plném složení, tak že budeme schopní hrát s kýmkoliv a posuneme se do horních pater tabulky," uzavřel Radek Kulhánek.

Jiří Biško: Vypadli jsme ze hry

„S výsledkem jsem hodně nespokojený. Sice jsme první poločas začali výborně a podařilo se nám vstřelit i gól. Pak jsme ale vypadli ze hry a nechali hrát Kutnou Horu. Z toho pramenilo i její vyrovnání," uvedl trenér Kolína Jiří Biško.

„V šatně jsme si řekli, že ve druhém poločase musíme hrát jinak a myslím si, že jsme to plnili dobře. Bohužel z dvou, třech šancí, které jsme si vytvořili, jsme žádnou neproměnili. Utkání pak došlo do penalt, které jsou loterie a nezbývá než Kutné Hoře pogratulovat k zisku bonusového bodu," dodal Biško

Kutná Hora – Kolín 2:1 po pen. (PK 3:2)

Branky: 32. Šesták – 19. Lukeš. Penaltu proměnili: Peterka, Vácha, Šindelář – Němeček, Biško. Penaltu neproměnili: Schwarz – Rybařík, Nešpor, Brunclík. Rozhodčí: Tryzna – Stieber, Lavrenčíková. ŽK: Regner, Vácha – Němeček, Rybařík, Šourek. Diváci: 310. Poločas: 1:1.
Kutná Hora: Ptáček – Skokan, Franc, Regner, Urban – Vácha, Šindelář, Vocel (55. Peterka), Šesták – Piskač, Cimr (63. Schwarz).
Kolín: Kopecký – Lukeš, Šourek, Biško, Nešpor – Čapek (71. Bora), Brunclík, Němeček, Seifert – Rybařík, Novák (71. Veliký).

(Adam Procházka)