„Jsem zklamaný, že jsme nepotvrdili vítězství ze Dvora Králové, které se nerodilo jednoduše,“ posteskl si trenér Kolína Jaroslav Havrda.

„Těchto dvou bodů si vážíme, protože Kolín má tým velmi srovnaný a dobře vedený,“ konstatoval trenér Pardubic B Josef Košátko.

Do ochozů kolínského stadionu přišlo víc jak 200 diváků, ti se ale branky nedočkali. V domácím dresu k ní měl nejblíž Němeček a Čapek. S jejich pokusy ale brankář Šmíd neměl výraznější práci.

Naopak na druhé straně musel gólman Blahovec ukázat své umění. Během pěti minut v závěru zápasu zneškodnil velmi slušné pokusy Gašpara a Rybičky.

„Očekávali jsme houževnatého a nepříjemného soupeře, což se potvrdilo. Hráči Pardubic ukázali svoji kvalitu. My hráli víc na riziko, protože jsme ho chtěli víc vyhrát,“ přiznal Havrda.

Po devadesáti minutách žádný gól nepadl, o vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy.

V nich měli lepší mušku hosté. Kromě Gašpara, kterého vychytal Blahovec, mířili přesně Piroch, Jirásek, Spěvák i Rybička. Za Kolín mířili přesně Němeček a Janecký. Živný ani Veselý Šmída nepřekonali.

„Nabádal jsem hráče, aby zachovali klid a dostali penaltovou loterii na svoji stranu, což se bohužel nepodařilo. Pro nás je to ztráta dvou bodů,“ podotkl Jaroslav Havrda.

„Bylo to nadprůměrné divizní utkání s velikým nasazením. Oba týmy hrály na krev. Na obou stranách byly šance. Ke třem bodům měly oba týmy stejně blízko i daleko. Dělba bodů je zasloužená. Penalty je vždy loterie. Tam jsem byli šťastnější,“ řekl Josef Košátko.

Rozhodčí: Cichra. ŽK: Vácha – Prosek. Diváci: 220.
Kolín: Blahovec – Živný, Šourek, O. Puk, Nešpor – Čapek (76. M. Puk), Seifert (62. Šindelář), Němeček – Vácha (69. Jindřich), Veselý, Janecký.