„Utkání na těžkém terénu jsme proti diviznímu týmu nechtěli podcenit, ale výsledek čtrnáct dní před mistrákem není příznivý," přiznal trenér Kolína Ladislav Bobek.

„Spíš my ale vadí to, že s ohledem na složení mužstva, se někteří hráči těžko vyrovnávají s dospělým fotbalem. Hlavně co se týká důrazu v defenzivě i útočné fázi. Otázkou je, jestli to hráči pochopí a dostanou to do krve, protože opravdu prohráváme plno osobních soubojů, navíc bráníme daleko a toto budeme muset zlepšit," dodal Ladislav Bobek.

Kolín se snažil o aktivní pojetí hry, často však narážel na dobrou obranu soupeře. Když se přeci jen dostal do šance, jeho střelci v rozhodující fázi selhali. Nebo výborně zasáhl gólman Hořovicka.

„Vytvořili jsme si poměrně převahu a dost brankových příležitostí, ale malým důrazem tam ty góly prostě nedotlačíme," narážel Bobek na fakt, že si jeho svěřenci v zakončení počínali lehkovážně.

Když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, podnikli hosté jednu z posledních akcí. A ta byla nakonec gólová. Na jejím konci byl skórující Zítek.

Kolínu se po změně stran podařilo dostat do několika příležitostí, brankář Herco byl ale pokaždé proti. Nakonec ale kapituloval. Čtrnáct minut před koncem ho překonal Teplý. „Bohužel, těch centrů tam bylo až moc. Musím říci, že hráči to vzadu odtrkali dobře, až na ten jeden. Všechno se prostě ubránit nedá," uvedl trenér Hořovicka Petr Vrabec.

Nováček druhé ligy tak třetí vítězství v řadě na domácím hřišti nepřidal. S Hořovickem remizoval 1:1.

Pro příznivce Hořovicka byl výsledek 1:1 na hřišti druholigového Kolína překvapením.

„Samozřejmě to překvapení je, ale pořád je to pro oba celky příprava. Z naší strany jsem rád, že nám to nějakým způsobem funguje a že kluci vědí, co mají hrát, i když to některým stále musím zdůrazňovat. Nemůžeme hrát něco, na co nemáme, snažíme se hrát, co umíme a to jsme také v Kolíně převedli," uvedl trenér Hořovicka Petr Vrabec.

„Dali jsme gól po fantastické akci. Funguje nám to vzadu, daří se nám rychlý přechod do protiútoků, což potřebujeme. Hlavně hrajeme jako tým," vypočítává Petr Vrabec.

Kolotoč zkoušení nepřestal ani v tomto duelu. Dalším nováčkem v kolínském dresu byl Jiří Sodoma, který pochází z Velkého Oseka a je kmenovým hráčem pražské Slavie. Naposledy hrál na pražské Admiře.

„Co se týká dalších posil z profesionálního fotbalu a hráčů s profesionální smlouvou, tak tato varianta už padá, protože termín k přestupům skončil. Teď jedině budeme muset sehnat hráče z nižších soutěží, to znamená třetí ligy, eventuálně druhé," objasnil Ladislav Bobek.

Branky: 76. Teplý – 45. Zítek. Poločas: 0:1.
Kolín: Vejmola (46. Řehák) – Procházka (60. Eliáš), Šourek, Jelínek, Bláha (46. Ježdík) – Veselý (46. Teplý), Skwarczek, Čavoš (46. Sodoma), Hýbl – Mehanovič, Jukl.