„První přípravný zápas se z naší strany nesl v hodně přátelském duchu. Chtěli jsme protočit všechny hráče, paradoxně se to v utkání nepotkalo, protože Kunice hrály první poločas v silnější sestavě a druhý ve slabší," uvedl trenér Kolína Roman Veselý.

„My jsme dali šanci všem hráčům, bohužel první poločas byl z naší strany ospalý, byli jsme málo agresivní v osobních soubojích, těžko jsem drželi balon a soupeři nahrály rychlé góly, aby ovládl celou první půli. Po přestávce se obraz hry změnil, víc jsme byli na míči a vytvářeli si víc brankových příležitostí. Určitě by zápasu slušela víc remíza, ale ukázalo se, že po namáhavé sezoně potřebují hráči i dostatečný psychický odpočinek, protože po těch náročných zápasech, kdy jsme absolvovali v závěru minulé sezony, je těžké nastartovat právě psychiku hráčů. Bylo to patrné zejména v první půli. Já věřím, že budeme pracovat tak, a máme na čem pracovat, abychom se připravili dobře, abychom hráli o mety nejvyšší," dodal Veselý.

Proti Kunicím nemohli nastoupit dlouhodobě zranění Novotný, Michálek nebo Šourek. Naopak modrobílý dres poprvé oblékli dva nováčci – Dudka a Michal Sedláček. „Michal je bratr Marka, který za nás již nastupoval a s jejich tátou jsem hrál v Bohemce. Jde o ofenzivního záložníka z Mladé Boleslavi. Dudka je odchovancem Boleslavi, který má za sebou i ligové starty a naposledy hrál v Čáslavi a České Lípě," přiblížil nováčky Roman Veselý.

Jeho tým sehraje další přátelský zápas ve středu. Od 17 hodin hostí druholigovou Viktorku Žižkov.

Branka: Dudka. Poločas: 0:3.
Kolín, 1. poločas: Kubrycht – Kafka, J. Biško, Šťastný, Nešpor – Jelínek, Marek Sedláček – Dudka, Michal Sedláček, Boček – Horák.
Kolín, 2. poločas: Čižinský – Čapek, R. Biško, Šťastný, Nešpor – Marek Sedláček – Dudka (70. Linhart), Michal Sedláček (46. Hartig, 70. Veselý), Stejskal – Štoček, Horák.