Úvod vyšel domácím parádně. Ránu Brejchy ještě se štěstím vyrazil Vízek na roh, ale po jeho zahrání Skopcem propálil Šumský vše, co mu stálo v cestě. Následně se hrál rychlý, důrazný fotbal se šancemi na obou stranách. Štoček pohrdl z hranice penalty vyrovnáním po centru Hrona a střelu Jelínka po rohu parádně vyškrábl Stareček na roh.

Domácí také předvedli parádní akci, kdy po ose Šumský – Laštovka přepálil branku Kučaba. Po půlhodině hry se radovali domácí podruhé, když Šumský po pasu utekl kolínské obraně, i se štěstím dostal míč přes brankáře a balón ještě na brankové čáře dorazil do sítě Čapek.

Vzápětí orazítkoval kolínský Šimeček z dvaceti metrů břevno Starečkovy branky. Hosté byli sice více na míči, ale rozhodovalo se před brankami a tam byli lepší domácí. V závěru poločasu ještě důrazný Šumský obešel i brankáře, ale netrefil prázdnou branku.

Chvíli po přestávce přidal nejmenší hráč na hřišti Šumský hlavou po centru Večery třetí gól a hosté, kteří sice snížili Štočkem po trestném kopu, již neměli síly na obrat, navíc v závěru inkasovali od Čapka, kterého vyslal do sóla Vrňák.

„S Kolínem jsme šance proměňovali, a proto jsme vyhráli, k čemuž nám pomohl rychlý gól. Byli jsme odměněni za výkon třemi body, které nám zaručují záchranu," řekl kouč Benešova Luboš Zákostelský a poznamenal k záchraně: „Spadl nám velký balvan ze srdce. Zbylé dva mistrovské zápasy už dohrajeme v klidu. Cením si toho, že jsme zachovali v hektické sezoně pro Benešov ČFL s místními kluky, bez větší podpory Dukly."

„Předvedli jsme trapný výkon a někteří jednotlivci od nás nesnesli měřítko třetí ligy. Je to asi zasloužený výsledek, i když za stavu 1:0 nedal loženku Štoček a poté jsme nastřelili břevno. Možná by se zápas vyvíjel jinak. Nepředvedli jsme ale v Benešově morál, abychom mohli bodovat," zlobil se na hráče trenér Kolína Tomáš Staněk.

Branky: 2. a 53. Šumský, 29. a 87. Čapek – 65. Štoček. Rozhodčí: Ulrich. ŽK: Čapek – Štoček, Šourek. Diváci: 150. Poločas: 2:0.

Benešov: Stareček – Laštovka, Zákostelský, Braný, Večera – Brejcha, Skopec (74. Vrňák) – Čapek (90. Rejhon), Šumský (88. Farkaš), Vopat (85. Cvrček) – Kučaba (64. Žák).

Kolín: Vízek – Kouřil, Šourek, Jelínek, Nešpor – Kučera, Šimeček – Němeček, Veselý (77. Vejr), Hron – Štoček.