„Hráči a vedení to dneska určitě oslaví. Zároveň jim dnešním dnem začíná dovolená, protože jestli se bude hrát druhá liga, tak dovolená bude krátká. V týdnu budeme všechno řešit," řekl po utkání trenér Kolína Radim Nečas.

Než si ale jeho svěřenci mohli zakřičet vítězný pokřik, museli zvládnout duel proti Horním Měcholupům.  Nakonec se jim to povedlo. „První slova v kabině byla taková, že jsem hráčům říkal, proč si to neudělat těžší. Bylo to samozřejmě ironicky, protože dnes jsme ten zápas měli za deset minut mít rozhodnutý. Ale říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. A to dneska platilo," podotkl Nečas.

Kolín se nemohl prosadit

Kolín věděl, o co hraje. Brzy chtěl rozhodnout, ale nemohl se prosadit. V největší šanci se po Stejskalově přihrávce ocitl Marek Sedláček, jemu však překazil radost Žitný, který ukopl míč na roh.

Soupeř o sobě dal vědět až v závěru první půle. Z protiútoku se ke střele dostal Holík, chtěl obstřelit gólmana Čižinského, jeho pokus ale těsně minul jeho levou tyčku.
Už to vypadalo, že oba týmy půjdou do kabin za nerozhodnutého stavu. Jenomže v poslední minutě domácí udeřili. Nešpor s Markem Sedláčkem ještě na brankáře Svobodu nevyzráli, ale po následném rohu se hlavou prosadil Jelínek.

„Dvacet minut to vypadalo, že soupeř odjede s debaklem, nakonec to po pětadvacáté minutě bylo 0:0 a my se začali bát. Byli jsme nervózní, protože jsme další šance neměli, špatně jsme kombinovali. Vysvobozením byl gól do šatny," přiznal Radim Nečas.

Hosté se však nevzdávali a chvíli po změně stran opět zahrozili. Pokus D´Almeidy nadvakrát zneškodnil Čižinský.

Přidal pojistku

Kolín vzápětí přidal pojistku. Nešpor předskočil obránce, našel nabíhajícího Štočka, který levačkou uklidil míč do sítě. Vypadalo to nadějně. Hosté ale pořád kousali. Hlavičku Klíra musel opět zneškodnit Čižinský.

Bylo to jako na houpačce. V další šanci se ocitli domácí. Po ose Michal Sedláček – Stejskal se míč dostal ke Štočkovi, který trefil pouze břevno. V závěru si hosté mohli připsat alespoň čestný úspěch. Po hlavičce Žitného a zaváhání Čižinského zatáhl za záchrannou brzdu Radek Biško.

„V kabině jsme se malinko uklidnili a druhý poločas už byl lepší, i když jsme měli malinko v hlavách to, co kdybychom dostali gól. Ale Štočkův gól na dva nula byl už taková pojistka," oddechl si Nečas.

„Nakonec další tři nebo čtyři šance jsme zazdili. Bylo vidět, že tam byla zbytečná nervozita. Jinak jsme vyhráli zaslouženě, i když to mohlo být vyšším rozdílem. Ale je pravda, že jsme udělali hodně chyb v defenzivě. Samozřejmě jsme rádi za vítězství a nyní uvidíme, co bude dál," dodal Radim Nečas.

Ten si pochvaloval návštěvu na utkání. „Jsme rádi, že nás přišli lidi povzbudit v takovém počtu. Ta atmosféra byla úplně jiná, než když chodilo kolem dvou set fanoušků. Myslím si, že i ty hráče to motivovalo, možná někdy až moc, protože byli zbytečně nervózní," uzavřel Radim Nečas.

Téměř osm stovek fanoušků tak mohlo sledovat vítězný vláček kolínských fotbalistů. Odjel do stanice druhá liga?

Kolín - Horní Měcholupy 2:0

Branky: 44. Jelínek, 58. Štoček. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 0:1. Diváci: 780. Poločas: 0:0.
Kolín: Čižinský – Čapek (65. Křapka), J. Biško, R. Biško, Nešpor – Marek Sedláček, Jelínek, Michal Sedláček, Stejskal (89. Veselý) – Kateřiňák (88. Tvrzník), Štoček (85. Horák).