„Myslím, že to bude podobné utkání, ne-li těžší soupeř a abychom v něm uspěli, tak se musíme vyvarovat chyb jako v zápase se Znojmem, které nás stály body," řekl před duelem trenér Jaroslav Veselý.

O svůj start se přihlásily i další soutěže. Z pohledu týmů z Kolínska hlavně divize a I. A třída.

DIVIZE

ČESKÝ BROD: Velká změna čeká na fotbalisty z Kutilky. Ti si po delší době zahrají ve skupině C. „Bohužel, jsou to zájezdy. Na druhé straně to je ale poznání. Jsou tam kvalitní mužstva," uvedl trenér Zdeněk Andrlík.
A koho považuje za favorita soutěže? „Jednoznačně favorizuji na postup Dobrovici. Vhodně doplnila a o čelo tabulky bude hrát čtvrtým rokem," podotkl.
Další novinkou je to, že se po duelu, který skončí remízou, budou kopat penalty. Vítěz bere bod navíc. „Bude to dobré pro diváky, ale i pro oddíl. Bodík navíc je určitě dobrý. Je to zpestření, není to špatná myšlenka. Mě se to líbí," dodal.

Odchody: Petřivý (Jablonec), Wulkan (ČAFC), Marčík (Vltavín), Kryštof (konec kariéry).
Příchody: Šindelář (FK Kolín), Jerie (ČAFC), Bora (Poděbrady), Farkaš (Třeboradice), Froněk (Dobrovice), Janda (Čelákovice), Svoboda (Zápy).

I. A TŘÍDA

ČERVENÉ PEČKY: „V loňské sezoně se téměř do posledních kol zachraňovali. V té letošní se fotbalisté Červených Peček chtějí těmto problémům vyhnout. „Ale bude to těžké, protože si myslím, že jsme se díky několika odchodům oslabili," uvedl nový trenér Pavel Dvořák.
„Naším jednoznačným cílem je záchrana, mým přáním je hrát ve středu tabulky. Hlavně se vyhnout záchranářským bojům," dodal.

Odchody: Malý, Peterka (oba Nymburk), Vohnický (zvažuje Ratboř), Svoboda (pracovní povinnosti).
Příchody: Cihlář (v jednání), Růžička (AFK Kolín, naposledy Čáslav), Kulhánek (návrat ze studií), Kopecký (AFK Kolín, naposledy Ratboř), Zubák, Krumholc (oba Nymburk).

RADIM: „Jsem přesvědčený, že nemáme průměrné mužstvo a proto nechceme průměrné umístění," hlásí trenér Radimi Petr Šafránek.
„Ale ctíme vyrovnanost mužstev v naší skupině, a to, co chceme my, budou chtít i ostatní mužstva. Nebude to lehké, ale mužstvu věřím," dodal.

Odchody: Hovorka (Sokoleč), Jirků L(Suchdol), Batelka (Libodřice), Novák (ukončil kariéru), Macháček (Pečky).
Příchody: Bellada (Vykáň), Tománek (Český Brod), Hubáček (FK Kolín), Samko (Jičín), Střecha (Střížkov).

VELIM: „Naším cílem je hrát v první polovině tabulky. Vyhnout se záchranářským starostem, stabilizovat kádr a postupně zapojovat mladé kluky," řekl trenér Velimi Jiří Ptáček.

Odchody: Vaněk, Lev (oba Slovan Poděbrady).
Příchody: Bečvařík (Jevany), Svoboda, Kukal, Ramšák (vš. dorost Velim), Marek (Konárovice).