Hned v úvodu utkání se v dobré střelecké pozici objevil po rohovém kopu jeden z hostujících hráčů, ale vysoko přestřelil. Po čtvrt hodině hry poslal Fusek od pravé postranní čáry po zemi míč do vápna na Štočka, který byl sám na malém vápně, ale i on mířil vysoko nad branku.

Ve 28. minutě namířil kolínský Nešpor rohový kop rovnou do branky, ale Stehno míč vyrazil. Chvíli na to se po autovém vhazování dostal míč k Jelínkovi, ten ho posunul na Štočka, ale jeho střela nenadělala Stehnovi problémy. V závěru poločasu střílel zpoza velkého vápna čáslavský Vopat, ale brankář Knobloch míč snadno lapil, a tak se mužstva odebrala do kabin za bezbrankového stavu.

Jako první se ve druhé půli dostali ke slovu domácí. Po Reiterově průniku a následném centru sklepl Vopat míč na velké vápno Jiřímu Petrů, jehož střelu obrana odrazila na roh. Vzápětí na polovině ve skluzu trefil hostující Jelínek míč tak šikovně, že vyslal do úniku Štočka, ale Stehno včasným vyběhnutím míč před novou kolínskou posilou odkopl.

Nejblíže gólu byli hosté v 68. minutě, kdy nejprve Štoček trefil hlavou na brankové čáře domácího obránce a následně mířil jeden z jeho spoluhráčů z hranice vápna těsně vedle levé tyče domácí branky.

Vzápětí zafungovalo otřepané „nedáš – dostaneš". Vondra zabojoval v rohu hřiště a s pomocí rohového praporku se dostal k míči, který přihrál Brejchovi, ten prošel k brankové čáře, odkud přihrál pod sebe na velké vápno volnému Jiřímu Petrů, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a poslal Čáslav do vedení.

Střelec gólu pak působil na hřišti jako politý živou vodou. Chvíli po své trefě hlavičkoval v dobré pozici, po centru Jandy, těsně nad břevno a o pět minut později střílel zpoza vápna do náruče Knoblocha. V úplném závěru se pokusil o střelu ze střední vzdálenosti Nešpor, ale Stehno se položil ke své pravé tyči a míč s přehledem chytil. Čáslav tak udržela nejtěsnější vedení a v derby si připsala tři body.

Miloslav Brožek: Bylo to vybojované vítězství

„Bylo to vybojované vítězství. Mnoho fotbalové krásy totiž k vidění nebylo," zahájil hodnocení zápasu trenér Čáslavi Miloslav Brožek a pokračoval: „Hosté byli v prvním poločase důraznější, agresivnější a vypracovali si několik šancí. My jsme se s tím těžko vyrovnávali, nehráli jsme dobře ve středu zálohy, nedokázali jsme udržet míč, který jsme často ztráceli. Hra se de facto odehrávala mezi šestnáctkami a čekalo se na to, kdo udělá chybu. Byla to spíše přetlačovaná než fotbal."

Čáslavští fotbalisté byli za druhý poločas pochváleni. „Po přestávce už jsme několik fotbalových momentů předvedli a mezi šedesátou a sedmdesátou minutou, do vstřeleného gólu, jsme byli lepší. Jsem rád, že jsme branku vstřelili. Ale jak jsem řekl, bylo to hodně vybojované vítězství a kluci zaslouží za druhý poločas pochvalu," uvedl Brožek.

Před koncem poločasu střídal Milan Vácha a po pěti minutách druhého dějství opustil hřiště Jan Jícha. „Milana Váchu jsem střídal, protože se nám nedařilo ve středu zálohy. Nestřídal kvůli svému výkonu, ale kvůli tomu, že jsme potřebovali přeskupit řady, protože se nám nedařilo," objasnil čáslavský kouč a dodal: „Myslím si, že díky Brejchovi se naše hra zkvalitnila, což jsme potřebovali. Co se týče Jíchy, tak ten střídal kvůli zranění paty."

Tomáš Staněk: Musíme zlepšit střeleckou potenci

„Utkání se mi hodnotí velmi těžko, protože jsme prohráli, i když jsme tu měli jasně na vítězství. Bohužel se potvrdilo to, že jsme sterilní ve vápnech, kde se zápas rozhoduje. V tomhle byla Čáslav důslednější. My musíme se svými šancemi naložit lépe, než tak, jak tomu bylo v tomto zápase," konstatoval trenér Kolína Tomáš Staněk.

Zápas rozhodl pro Kolín smolný moment. „Na herní výkon nemůžu hráčům nic říct. Bojovali, napadali, pracovali naplno a vytvořili si i šance. Bohužel pak dostaneme gól, že se míč odrazí od rohového praporku, z čehož následně vznikne střelecká pozice, s níž hráč výborně naložil a skóroval," popsal rozhodující moment Staněk a na závěr dodal: „My své šance neproměníme a o tom to je. Musíme zlepšit svou střeleckou potenci."

Čáslav - Kolín 1:0

Branka: 70. Petrů. Rozhodčí: Poživil. ŽK: Štoček (K). Diváci: 350. Poločas: 0:0.
Čáslav: Stehno – Kunášek, Petrů, Hell, Vondra – Vácha (39. Brejcha), Tomášek, Vopat (84. M. Frejlach), Reiter (89. Jíra) – Jícha (50. Váňa), Janda.
Kolín: Knobloch – Prokopec (74. Veselý), Šourek, Kouřil, Nešpor – Fusek, Brunclík, Jelínek, Kučera (63. Jukl), Seifert (67. Bláha) – Štoček.

(Adam Procházka)