„Utkání hodnotím určitě s rezervou. Přeci jenom šlo o první přípravný zápas, ale převažují pozitiva, protože nastoupili i hráči ročníku 1999 až 2001,“ uvedl trenér Jaroslav Havrda.

„Celé mužstvo musím pochválit za přístup. Hlavně v tom, jak se zhostilo hry na travnatém povrchu. Zároveň jsem i rád, že nám v tom vedeni Úval vyšlo vstříc,“ dodal Havrda.

Kolín v utkání postrádal Lukáše Seiferta, který byl na dovolené a Martina Puka, jenž si plnil pracovní povinnosti.

Oproti podzimní části došlo v kádru k minimálním změnám. „S vedením jsme se domluvili, že dojde jen ke kosmetickým změnám. Chceme se toho držet, protože v letní pauze změn bylo opravdu hodně,“ podotkl Jaroslav Havrda.

„Zatím u nás skončil brankář Kadlec a útočník Jindřich. Dale přípravu s námi nezačal Ondra Puk, který vyslovil přání vrátit se do Poříčan. Z tohoto důvodu se nám naskytla příležitost k návratu Radka Biška. Ale uvidíme jak to dopadne. Záleží na dohodě obou klubů. Co se týká příchodů, usilovně pracujeme na příchodu útočníka a také chceme posunout mladé odchovance, kteří mají určitě talent, aby se stali v budoucnosti plnohodnotnými hráči A týmu. Záleží jen na nich,“ dodal Havrda.

Jeho svěřenci budou po celou dobu zimní přípravy trénovat v cyklu – pondělí, úterý, středa a pátek. O víkendu přijde na řadu přípravný zápas. „Během ledna a února máme v programu i vloženou středu. Trénovat a hrát budeme převážně v domácích podmínkách,“ objasnil Havrda.

Hráči budou mít po dlouhé době přípravu okořeněnou soustředěním, které proběhne v únoru ve Vrchlabí.

„Je to proto, abychom ještě více utužili kolektiv. Bude se jednat o herní soustředění, kde se budeme věnovat převážně fotbalovým věcem,“ dodal Havrda.

Další utkání hraje Kolín v sobotu od 10 hodin v Chrudimi.

Branka: 57. Veselý. Poločas: 0:0.
Kolín: Blahovec (46. Karban) – Živný (46. Biško), Exner, Šourek, Nešpor – Vácha (75. Čapek), Kodera (46. Záhora), Čapek (46. Šindelář), Janecký (46. Němeček) – Veselý (65. Janecký), M. Novák (30. Mlynka).