„Čáslav nás požádala o posunuti terminu a my jsme proti tomu nic nenamítali," objasnil důvod trenér Kolína Jaroslav Havrda, proč se duel přesunul z nedělního termínu na páteční.

Kolín má o motivaci postaráno. Porazit odvěkého rivala, čímž by se stal vítězem jarní části. „Stačí nám jakákoliv výhra, i v penaltovém rozstřelu," má spočítáno Havrda. „Během krátké doby sehrajeme druhé regionální derby, na které se všichni těšíme. Věříme, že přijde i hodně diváků," podotkl Havrda.

„Na derby jedeme v uvolněné atmosféře, protože cíl, který jsme si dali, jsme splnili. Chtěli jsme být do třetího místa. Jde o poslední zápas a nechceme přerušit naši skvělou sérii, kdy jsme na jaře ani jednou neprohráli v základní hrací době. Naším cílem je neprohrát," konstatoval trenér Čáslavi Radim Truksa.

Oba týmy patří k nejlepším v soutěži. Již nyní je jasné, že Čáslav obsadí v konečné tabulce třetí místo, Kolín páté. „Čáslav vyznává týmové pojetí. Samozřejmě má pár individualit, ale nerad bych postavil hru na nich. Myslím si, že informací o soupeři máme dost, takže by nás neměla ničím překvapit," podotkl Havrda.

„Kolín je velmi kvalitní. V naší soutěži jeden z nejkvalitnějších. Má silný střed a hraje hodně kombinačně. Z celkového pohledu hraje Kolín na jaře velmi dobře. Čeká nás těžké utkání," je přesvědčený Truksa.

Sezona je finiši, každý tým počítá šrámy. Do derby by ale oba tábory měly být v kompletním složení. „Máme pár šrámů z posledních zápasů, ale věřím, že se do pátku dají všichni dohromady," řekl Havrda. „Uvidíme, jak se dáme do pátku dohromady. Honza Jícha odkulhal s posledního zápasu zraněný. Jinak bychom měli být kompletní," dodal Truksa.

Statistika před derby


KOLÍN - ČÁSLAV

5. místo - 3. místo
55 bodů - 60 bodů
Skóre 47:31 - skóre 65:33

Střelci týmů

7 – Brunclík /16 – Špičák
6 – Štoček /13 – Jícha
4 – Šourek /7 – Vančura