Obrana Polep působila poněkud nesourodým dojmem a domácí z toho dokázali v úvodu těžit.

Produkovali útočný fotbal a šancí měli dostatek, aby při jejich využití srazili hosty do kolen. Urodila se pouze jedna, to Černý po uvolnění na křídle svůj únik zakončil přesnou střelou.

Polepy kontrovaly z trestného kopu, Kmochův centr poslal hlavou do sítě Slezák.

Jak už to bývá, v době velkého náporu domácích si uprostřed hřiště vyměnil míč Javorek s Kmochem a sám po jeho přesném, nadýchaném centru opět hlavou poslal Polepy do vedení.

Otočil se nejen stav, ale také poměr sil na hřišti. Za delší konec tahali hosté a domácí mohou poděkovat Čapkovi, který zachraňoval na brankové čáře a za reflexivní zákrok i Kopřivovi. Polepy vedení neudržely, tentokrát pro změnu inkasovaly v době svého kralování. Po souboji Kargla s Kapicem nařídil rozhodčí za zákrok polepského hráče pokutový kop, který sám postižený úspěšně provedl.

Souboj dvou předních celků soutěže splnil očekávání, k vidění bylo nadprůměrné utkání, Polepy těžily ze své fotbalovosti, domácí zase přidali na důrazu. Šance na rozhodnutí byly do závěrečného hvizdu na obou stranách, a tak se remízové rozuzlení jeví jako spravedlivé vyvrcholení derby rivalů z Kolínska.

„Myslím si, že remíza byla spravedlivá, asi to tak mělo dopadnout. Škoda nevyužité šance v závěru utkání, ale na druhou stranu i my jsme měli štěstí. Bylo vidět, že hrál druhý s třetím, oboustranně výborný fotbal," řekl k utkání polepský trenér Miloš Malina.

„Kvalitní utkání, lepší a běhavější soupeř se zde dosud nepředstavil. Kolega Malina má pravdu. Myslím si, že Polepy byly o trošičku lepší, my jsme po nakládačce v Brandýse rádi za bod," vyjádřil spokojenost s utkáním kouč domácích Tomáš Švach.

Zásmuky – Polepy 2:2

Branky: 26. Černý, 62. Kargl z PK – 30. Slezák, 40. Javorek. Rozhodčí: Nepovím ŽK: 3:4. Diváci: 180. Poločas: 1:2.

Zásmuky: Kopřiva – Lanc, Durňák, Mareček (67.Papírník), Čapek – Pavlík (61. Sobotka) Vondra, Melich, Benda – Kargl, Černý.

Polepy: Malý – Král, Kapic, Hůrka, Zelenka (54.Mojžíš) – Dušek, Müller, L. Kmoch, Kesner – Javorek, Slezák (72. D. Kmoch).

Miloslav Kapic