Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DISKUZE: Fotbaloví funkcionáři si ve Velimi po zápase emotivně vyřizovali účty

Velim - Předseda velimského divizního klubu Jiří Fořt prý využil svých fyzických parametrů a zpacifikoval dva soupeře.

1.10.2008 19
SDÍLEJ:

Z utkání Velim - Dvůr Králové 1:2Foto: Lenka Bradová

Horké hlavy musely chladnout v neděli 28. září po divizním fotbalovém utkání mezi domácí Velimí a Dvorem Králové. Vítězství hostů 2:1 vzedmulo vlnu dráždivých emocí natolik, že došlo ke strkanici mezi předsedou velimského klubu Jiřím Fořtem a Jaroslavem Hamplem, asistentem královédvorského trenéra. A zapojil se i vedoucí hostujícího mužstva Jaroslav Macek. Přitom vztahy obou klubů prý nejsou nijak mimořádně vyhrocené.

Přestože údajně nedošlo ani na facky či pěstní souboj, incident bude řešit disciplinární komise Řídící komise pro Čechy při Českomoravském fotbalovém svazu. Konflikt totiž neunikl pozorným očím delegáta Zdeňka Tasche z Kolína, který vše nechal zvěčnit do zápisu o utkání. Podrobnosti ale Tasch odmítl Deníku sdělit. „Podle fotbalových norem s vámi o tom nemohu mluvit,“ řekl delegát.

Místopředseda disciplinární komise Jan Hořejší potvrdil, že o incidentu na svazu vědí. „V zápisu se o tom zpráva objevila,“ uvedl s tím, že dříve, než komise zahájí případné disciplinární řízení, předvolá si všechny aktéry a vyslechne jejich verze příběhu.

Ty budou jistě zajímavé. Zatímco Jiří Fořt tvrdí, že nešlo o nic zásadního a že on sám jen urovnával konflikt mezi hostujícím asistentem a domácím hlavním pořadatelem, ze Dvora Králové zní, že právě Fořt byl aktivním agresorem.

„Nevím, jak se ten chlapík jmenuje. Ale je urostlý, má dva metry. A našeho asistenta zničehonic napadl. Strčil do něj, až Jaroslav Hampl upadl na zem,“ popsal Jaroslav Macek, který podle svých slov šel napadenému Jaroslavu Hamplovi na pomoc. „Šel přede mnou asi pět metrů. Nechtěl jsem ho v tom nechat. Přece jen ten funkcionář Velimi byl proti Jardovi silnější,“ dodal Macek.

Podle očitých svědků, kteří si přáli zůstat v anonymitě, údajně Jiří Fořt díky své fyzické převaze hravě zvládl dva soupeře. Ale v žádném dramatu. Ještě než došlo k ostré bitce, stačili zasáhnout pořadatelé.

Proč ale k rozepři vůbec došlo? Toho je zatím složité se dopídit. A lze tedy jen spekulovat.

Možné je, že si Jaroslav Hampl po odchodu hráčů a rozhodčích do kabin nahlas postěžoval na to, že pořadatelská služba nechal vběhnout na hrací plochu diváky. Sám to ale nepotvrdil. „Nezlobte se, ale k incidentu se nebudu vyjadřovat,“ řekl.

Zřejmě tedy vznikla drobná roztržka mezi ním a hlavním pořadatelem. A v tu chvíli zasáhl Jiří Fořt. Hosté však upozornili na to, že se Fořt pohyboval v zóně, kde neměl co dělat. „Stál v zóně pro odchod hráčů, realizačních týmů a rozhodčích. Přitom nebyl nijak označen. Proto nechápu, proč tam stál. Možná to byla z jeho strany záměrná provokace,“ podotkl Jaroslav Macek.

Viděli jste incident na vlastní oči? Jak to bylo? Napište nám do diskuze pod článkem!

Autor: Petr Koděra

Místo události:
1.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 19
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Ilustrační foto.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení