Z úvodního náporu mohli domácí vytěžit hned několik branek, ale buď pálili z jasných pozic mimo, nebo jejich pokusy pochytal hostující brankář.

V dalších minutách hosté bojující zarputile o přežití vycítili šanci na bodový zisk a bojovností drželi s domácími krok. Velimští hráči ale neztráceli hlavu a trpělivou hrou se snažili překlopit misky vah na svou stranu. Povedlo se jim to až za deset minut dvanáct, respektive deset minut před koncem, kdy se trefil sváteční střelec Dejmek. Tentýž hráč mohl o pět minut později zvýšit na 2:0, ale nařízenou penaltu neproměnil. Konečné rozhodnutí tak přišlo až v 87. minutě, kdy se trefil Vaněk.

„Bojovali jsme tentokrát s těžkým terénem i s houževnatým soupeřem. Mohli jsme rozhodnout během úvodních patnácti minut, ale nedali jsme šance. Zápas jsme ale kontrolovali, takže jsme si o přestávce řekli, že vydržíme, budeme trpěliví a góly určitě přijdou, což se nakonec potvrdilo. Důležité bylo neinkasovat. Za to, že jsme udrželi čisté konto, vděčíme hlavně brankáři Daňkovi, který chytil dvě tutovky soupeře,“ shrnul zápas několika rozevlátými větami trenér Velimi Miroslav Cmár.

Velim B – Paběnice 2:0

Branky: 80. Dejmek, 88. Vaněk. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0.

Velim B: Daněk – Kyncl, Dejmek, Srp, Jelínek – Vaněk (88. Babický), Čepelák, Slavík, Hlavatý (70. Ptáček) – Štégl, Nedbal.

Petr Sýkora