FK Kolín v červnu spadl z České fotbalové ligy a touží po rychlém návratu zpět. Minulou sobotu se mu povedla premiéra, když doma jasně zdolal rezervu Hradce Králové (4:0). V přípravě navíc Kolín nepoznal hořkost porážky.

Naopak Velim se bude v nedělním mači snažit odčinit porobu z prvního kola, kterou tým kouče Josefa Košátka utrpěl v Týništi nad Orlicí (0:2).

Náladu si proto Velim vylepšila alespoň ve středu, kdy v přátelském utkání nastřílela šest branek Kutné Hoře.

Trenér Kolína Stanislav Kocourek Deníku poodhalil, jak se jeho mužstvu na derby připravuje.

„Celý týden se připravujeme jako na každý jiný zápas. Do utkání půjdeme s cílem vyhrát, jiný cíl ani mít nemůžeme. Všichni se do Velimi moc těší, já doufám, že tam bude tradičně skvělý trávník a vůbec příjemná atmosféra. Těším se, že se bude hrát v krásném a útulném prostředí,“ nešetřil lodivod Kolína slovy chvály na prostředí ve Velimi.

Zatím stále není jasné, zda bude moci nastoupit obránce Šourek, který si hned zkraje minulého zápasu proti Hradci přivodil zranění.

„Celý týden si stěžuje, že to není ono. Má naražený bok. Uvidíme, jak to bude vypadat před zápasem,“ řekl Stanislav Kocourek.

Jeho velimský protějšek Josef Košátko se snaží svoje ovečky co nejlépe na nedělní boj připravit. „Na trénincích se snažíme na utkání kvalitně přichystat, protože je to přece jen derby. Přijede Kolín, který má velmi zkušené mužstvo,“ podotkl kouč.

Taktické plány kormidelník Velimi pochopitelně odkrýt nechtěl, ale přesto ukázal, že svého soupeř má přečteného. „Samozřejmě detaily vám prozrazovat nebudu, ale můžu říct, že o Kolínu víme, kde má přednosti a kde naopak slabiny. Co se týká sestavy, tak stále v hlavě mám několik alternativ. Ještě jsem se nerozhodl, jakou proti Kolínu použiju,“ uvedl trenér.

A s jakými cíli vyběhnou fotbalisté do nedělního derby proti Kolínu? „Hrajeme sice na domácí půdě, ale uvidíme, jaký bude průběh utkání. Musíme brát v potaz to, že Kolín je nesmírně zkušený a kompaktní tým. Budeme se snažit uspět. A náš cíl? Neprohrát!“ sdělil Josef Košátko.

Jak spolu hráli v minulosti

Oba soupeři se v mistrovských utkáních střetli naposledy v sezoně 2005 – 2006, kdy Kolín musel stejně jako nyní bojovat v divizi po sestupu z ČFL. A jak to tehdy dopadlo? Velim – FK Kolín 0:2 (Štoček, Svoboda z PK), FK Kolín – Velim 1:1 (Majer – Hájek z PK).

David Solnař