Mladíci z Mladé Boleslavi byli v úvodu utkání aktivnější a podnikali nebezpečné brejky. Ovšem boleslavským útočníkům chyběl především větší klid v zakončení. Velim se snažila ohrožovat hostující branku spíše ze standardních situací, ale obranná řada Boleslavi působila jako nedobytná tvrz. Především řízný obránce Martínek, který je v rezervě Boleslavi na testech, podal velmi slušný výkon. O tohoto hráče Chebu se také intenzivně zajímá trenér Českého Brodu Zdeněk Andrlík, který byl na utkání osobně přítomen.

Do druhé pětačtyřiceti­minutovky vyběhla obě mužstva ve značně pozměněné sestavě. Hosté dokonce poslali do zápasu kompletně vyměněný kádr, tudíž jedenáct nových tváří. V 55. minutě se vedení ujali hosté, kdy centr Fabiána tečoval do branky Kučera. Avšak od této chvíle začali na hřišti dominovat hráči divizní Velimi. A také zanedlouho se dočkali vyrovnání. V 70. minutě se dokázal prosadit agilní útočník Brusch – 1:1.

Svěřenci trenéra Josefa Košátka pak hosty přehrávali a vytvářeli si spoustu šancí. Jednu z nich dokázali využít v 78. minutě, kdy hostující branku rozvlnil Slavík.

Již to vypadalo, že domácí v prvním přípravném mači zvítězí, ale v samém závěru se po chybě v obranné činnosti Humaj v tváří v tvář brankáři Václavíkovi nemýlil a zajistil tak remízu.

Velim – M. Boleslav B 2:2

Branky: 70. Brusch, 78. Slavík – 55. Kučera, 90. Humaj. Poločas: 0:0.

Velim: Svoboda – Kohoutek, Hrabal, Antoš, Sabó – Novotný, Zejma, Snop, Fořt – Chlubna, Galovic. Střídali: Václavík, Slavík, Brusch, Vaněk, Frič.

Ml. Boleslav B – I. poločas: Ehrenberger – Hubač, Martínek, Pára, Juraško – Dudka, Záblacký, Pekár, Horák – Dytrt, Chramosta. II. poločas: Pokorný – Kvapil, Kalíšek, Svoboda, Tomášek – Malík, Vajgl, Kučera, Fabián – Humaj, Herman.

Ohlasy trenérů:

Trenér Velimi Košátko byl po zápase vcelku spokojený, i když si postěžoval, že nemá ještě celý kádr pohromadě: „Dnes jsme sehráli utkání proti dynamickému a běhavému soupeři a myslím si, že jsme to zvládli. Utkání určitě splnilo cíl, kluci museli hrát na doraz, což mi také odhalilo i některé nedostatky. Momentálně ještě nemám pohromadě celý tým, jsou tam absence, ale v současné době nikdo nový do týmu nemíří. Ovšem nevylučuji, že do začátku soutěže ještě kádr rozšíříme,“ sdělil Deníku trenér.

Kouč hostů Josef Hloušek byl také spokojený, jelikož nedělní zápas mu pomohl udělat pohled na některé hráče, kteří bojují o základní sestavu. „Tak za tento víkend jsme odehráli dvojzápas a oba zápasy mi pomůžou v tom, abych se rozhodl, kteří hráči tu skončí. Přeci jen máme třicet hráčů a postupně ten kádr musíme zužovat. Naopak jsme dnes zkoušeli stopera Martínka, který je tu na testech z Chebu. Zatím se nám velice líbí a nejspíš budeme mít zájem, aby tu nadále působil,“ prohlásil Hloušek.