Muži ve vestách totiž nedokázali bezprostředně po zápase zabránit strkanici mezi předsedou Velimi Jiřím Fořtem a dvěma funkcionáři týmu z Dvora Králové.

„Vše bylo vyřízeno pokutou. Další tresty jsme neudělili. Tedy ani podmínečné uzavření hřiště. Ve Velimi v posledních dvou letech nebyl problém. I proto jsme mimo jiné udělili nízkou pokutu, která mohla být až půlmilionová,“ řekl Jan Hořejší, místopředseda disciplinární komise.

Jak jsme informovali, k potyčce došlo v neděli 28. září. Dvůr Králové vyhrál díky brance z poslední minuty. Po zápase vzplály emoce a Jiří Fořt, který je sice předsedou klubu, ale na utkání byl přítomen jen jako divák, podle očitých svědků strčil do Jaroslava Hampla, asistenta královédvorského trenéra. Stalo se to v zóně vymezené pro odchod hráčů, realizačních týmů a rozhodčích do kabin. „Tam ten muž, co Jardu napadl, neměl co dělat. Nebyl označen jako aktivní účastník zápasu. Podle mě to byla z jeho strany cílená provokace,“ řekl vedoucí hostujícího mužstva Jaroslav Macek, který se do mely také zapojil. Chtěl údajně Hampla bránit. S Jiřím Fořtem si údajně spor vyříkali během krátké chvilky a poté vášně utichly. Ovšem delegát utkání Zdeněk Tasch z Kolína vše viděl a nechal událost poznamenat do zápisu o utkání. I proto kauzu řešila disciplinární komise.

Jiří Fořt se na celý incident dívá jako na malichernost. „Nestálo to za řeč. Jen jsem bránil domácího pořadatele proti hostujícímu asistentovi. To bylo všechno,“ vysvětloval Fořt, který se k pokutě postavil čelem a hodlá ji za klub uhradit. „Tohle je moje pivo a platím ho tedy já,“ řekl Deníku s tím, že to nebude jediný obnos z jeho kapsy do klubové pokladny. Coby jeden z hlavních sponzorů totiž přispívá mnohem tučnějšími finančními částkami.