Podle našich informací chystá Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu (OFS) v Kolíně tvrdé tresty pro všechny hříšníky. A bez poskvrny zřejmě nevyjde ani fotbalista Břežan II Jaroslav Jedlička. Půjde před přestupkovou komisi. A možná bude hůř. Připravuje se na něj trestní oznámení.

Jak jsme již informovali, Jedlička měl pěstí udeřit vedoucího dobřichovského mužstva Jiřího Karafiáta a také jeho čtyřiadvacetiletého syna Jiřího. A tomu dokonce zlomil nos. Mezitím se na hřišti strhla hromadná šarvátka fotbalistů, funkcionářů a fanoušků. A rozhodčí Miloslav Kopic z Kouřimi ukončil zápas. Běžela 77. minuta.

„V pondělí ráno jsme byli u lékaře, který synovi napsal pracovní neschopnost na téměř tři týdny. Stále ho bolí hlava,“ řekl Jiří Karafiát starší. Právě on chce v úterý zajít na policii a trestní oznámení podat. O víkendu sice Deníku tvrdil, že tak učinil už v neděli ráno, ovšem zmýlil se. „Omlouvám se. Na polici jsem byl, ale pouze podepsat dokumenty,“ řekl Karafiát.

Policie už ale případ přesto řešila. Rovnou na místě.

„Zjistili jsme, že dvaatřicetiletý muž z Českého Brodu udeřil pěstí do obličeje čtyřiadvacetiletého muže z Peček, který následně spadl na zem,“ popsala Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství. Ovšem trestný čin zatím muži zákona neprověřují. A událost předají k projednání Městskému úřadu v Pečkách jako přestupek.

Kdyby však opravdu došlo k podání trestního oznámení, musí se policie případem dále zabývat.

Jaroslav Jedlička popírá, že by někoho úmyslně praštil pěstí. „Jen jsem se bránil. Vrhnul se na mě domácí funkcionář. A pak další lidi. Najednou tam byla mela, v jednu chvíli jsem byl i na kolenou,“ tvrdí Jedlička.

A osud nedohraného zápasu? Ten má v rukách sportovně – technická komise (STK) OFS Kolín. Jenže ještě než rozhodne, musí počkat na verdikt kolegů z komise disciplinární (DK). Ta zasedá ve středu 12. listopadu. „Do té doby nemohu určit, co s tímto zápasem udělat,“ řekl šéf STK Zbyněk Vokoun, který si na pondělním zasedání výkonného výboru prostudoval zápis o utkání od rozhodčího Kopice. V úvahu tak Vokouna přichází několik variant včetně kontumací či opakovaného zápasu. „Moudřejší ale budeme až po rozhodnutí disciplinárky,“ do­dal.

Předsedu DK Miroslava Pánka se nám během pondělka nepodařilo sehnat. V kuloárech už se však hovoří o tom, že tresty budou nemilosrdné a exemplární.

Diskuze na webu

Kauza vzbudila velký ohlas na našich webových stránkách www.kolinsky.denik.cz. V internetové diskuzi se objevila spousta zajímavých postřehů očitých svědků incidentu. Jedni straní Dobřichovu, jiní zase Břežanům. Tvrzení proti tvrzení.

Jeden z pisatelů třeba tvrdí, že postiženému Jiřímu Karafiátovi mladšímu nemohlo být tak zle, když šel se zlomeným nosem v neděli dopoledne dělat pořadatele na utkání dobřichovské mládeže. Že tam Karafiát byl, nám potvrdil rozhodčí Roman Pikner, který v neděli v Dobřichově zápas pískal. „Ano, pan Karafiát mi podepisoval zápis o utkání,“ řekl arbitr.

Jiří Karafiát starší nabídl vysvětlení: „Bylo mu o trochu lépe, tak šel na fotbal jako vždycky. Odpoledne už ho ale zase bolela hlava a znovu zvracel.“

Petr Koděra, Zdeněk Holeček

Pokud jste na zápase byli přítomni, neváhejte napsat do diskuze k tomuto článku, co se podle vás přesně stalo. Vpravo od tohoto článku také můžete hlasovat v anketě, jak byste řešili osud nedohraného zápasu. A v rubrice "Související články" najdete i náš původní materiál o kauze.