V areálu FK Kolín bojovalo osm nejlepších týmů chlapců ze 6.-7. třídy, které postoupily z kvalifikace, v hale 3. ZŠ Kolín bojovala o medaile šestice nejlepších družstev florbalistek z 8.-9. třídy a v hale SOŠ informatiky a spojů si to rozdali naopak stejně staří florbalisté.

Kopaná

Osm týmů, které si vybojovaly postup z kvalifikace 10 škol, bylo rozděleno do dvou skupin. Ve skupině A byli suverénní chlapci ze ZŠ Kouřim, kteří vyhráli všechny tři zápasy s celkovým skóre 12:1. Druhou postupovou příčku vybojoval tým Velkého Oseka, naopak pouze boj ve skupině o 5. místo zbyl na fotbalisty 1. a 4. ZŠ Kolín. Ve skupině B neztratili ani bod hráči 5. ZŠ Kolín, které do semifinále doprovodili žáci ZŠ Pečky. Na 3. a 4. příčce potom skončili fotbalisté z Týnce nad Labem a 3. ZŠ Kolín.

Oba vítězové skupin pak prošli vítězně i přes semifinále a v urputném finálovém duelu, který skončil bez branek, byli nakonec na penalty šťastnější chlapci z 5. ZŠ Kolín. V boji o bronzové medaile porazila ZŠ Pečky 2:1 ZŠ Velký Osek.

Konečné pořadí turnaje: 5. ZŠ Kolín, ZŠ Kouřim, ZŠ Pečky, ZŠ Velký Osek, 4. ZŠ Kolín, ZŠ Týnec nad Labem, 1. ZŠ Kolín, 3. ZŠ Kolín.

Florbal

Jak v soutěži dívek, tak chlapců sehrálo všech šest týmů, které postoupily z náročné 13 a 9 členné kvalifikace, pět zápasů systémem každý s každým. V dramatické soutěži dívek si nejlépe vedly stejně jako loni florbalistky z Týnce nad Labem, i když o jejich triumfu při rovnosti bodů i remízovém vzájemném duelu s 2. ZŠ Kolín rozhodl až vyšší počet vstřelených branek. Bronz si odnesly hráčky ze 7. ZŠ Kolín.

Turnajem chlapců prošli bez ztráty jediného bodu florbalisté 4. ZŠ Kolín, stříbrné medaile vybojovali hráči z kolínské „sedmičky“ a bronz putoval po zásluze do Velkého Oseka.

Konečné pořadí turnajů: Dívky: ZŠ Týnec nad Labem 8, 2. ZŠ Kolín 8, 7. ZŠ Kolín 6, 4. ZŠ Kolín 5, 1. ZŠ Kolín 3, 5. ZŠ Kolín 0. Chlapci: 4. ZŠ Kolín 10, 7. ZŠ Kolín 8, ZŠ Velký Osek 6, 5. ZŠ Kolín 3, ZŠ Kouřim 3, 6. ZŠ Kolín 0.

Pořadí KSD ZŠ 2010 po 2 ukončených sportech: 3. ZŠ Kolín 25, ZŠ Červené Pečky 19,5, 2. ZŠ Kolín a ZŠ Velim 18,5, 7. ZŠ Kolín 17,5, 5. ZŠ Kolín 15, ZŠ Velký Osek 10, ZŠ Týnec nad Labem 8, 4. ZŠ Kolín 7, Gymnázium Kolín 6, ZŠ Radim a ZŠ Zásmuky 5,5, 6. ZŠ Kolín 4,5, 1. ZŠ Kolín 4, ZŠ Pečky 3,5.

Medailové pořadí po 3. dnu: 4. ZŠ Kolín 7 zlatých – 3 stříbrné – 1 bronzová, 7. ZŠ Kolín 4-7-7, ZŠ Týnec nad Labem 4-3-1, 5. ZŠ Kolín 4-0-1, 3. ZŠ Kolín 3-5-5, ZŠ Červené Pečky 3-1-0, ZŠ Velim 2-4-1, 2. ZŠ Kolín 2-1-3, ZŠ Býchory a ZŠ Pečky 1-1-2, ZŠ Plaňany 1-0-0, ZŠ Velký Osek 0-2-4, Gymnázium Kolín 0-1-2, ZŠ Kouřim 0-1-1, ZŠ Zásmuky 0-1-0.