Na začátku utkání více hrozily Polepy. Nejprve se ve 3. minutě dostal k hlavičce Křelina, ale mířil vedle Vavřinovy brány. O deset minut později v další šanci Polepských netrefil bránu Javorek. V 19. minutě byli blízko brance Kutnohorští, ale po centru Kozla nastřelil břevno Štainz.

Ovšem Polepští si vytvořili jasnou gólovou situaci hned vzápětí: Javorek obešel brankáře Vavřinu, jenže míč na brankové čáře vykopl M. Šváb. Ve 29. minutě zahrával Auer trestný kop, který pěkně chytil brankář Procházka. Těsně před přestávkou se ještě do vápna procpal kutnohorský Růžička, zakončil, ale Procházka míč skvěle vyrazil.

Po bezbrankovém prvním poločase nastřelil tyč Vavřinovy brány polepský Petrák. V 56. minutě už kutnohorská Sparta skórovala: centr Kozla Procházka nezkrotil a Vejsada dorazil míč do sítě – 1:0.

Polepy se s porážkou nechtěly smířit, ale když se Křelina dostal do vápna a překonal Vavřinu, zastoupil ho opět na brankové čáře Jouza. V 90. min. pojistil vítězství Kutné Hory M. Šváb, jenž získal balon a z rychlého brejku zavěsil přesně k tyči – 2:0.

„Dneska to bylo spíš než na krásu hodně na bojovnost. Měli jsme o něco víc šancí než soupeř a jednu z nich jsme proměnili. Na konci jsme ještě přidali druhý gól z rychlého brejku do otevřené obrany. Každopádně si myslím, že vítězství bylo zasloužený,“ shrnul utkání asistent trenéra Kutné Hory Radim Truksa.

Kouč Polep Miloš Malina byl zklamaný. "V prvním poločase jsme neproměnili tři tutovky a to rozhodlo. Ztratili jsme remízový zápas," řekl Malina, který postrádal Zelenku s Týmou (pobyt na horách) a nemocného gólmana Malého. "Navíc se brzy zranil Suchánek, kterého zlobí kotník," povzdychl si polepský trenér.

Kutná Hora - Polepy 2:0

Branky: 56. Vejsada, 90. M. Šváb. Rozhodčí: Dolejš. ŽK: Linhart, Vejsada – Hůrka. Poločas: 0:0.

Kutná Hora: Vavřina – M. Šváb (46. Vodička), Rathauz (46. Skokan), Jouza (71. Žaloudek), Linhart – T. Šváb (46. Hačka), A. Schwarz (66. Štainz), Růžička, Kozel (71. M. Šváb) – Auer, Štainz (46. Vejsada).

Polepy: Procházka – Král, Hůrka, Suchánek (17. Vošoust), Petrák (65. D. Kmoch) – Dušek (58. Dvořák), L. Kmoch, Müller, Kesner – Křelina, Javorek.

Pořadí turnaje: 1. Kutná Hora 3 zápasy/6 bodů (5:5), 2. FK Kolín 2/3 (5:3), 3. Nymburk 2/3 (3:3), 4. Polepy 1/0 (0:2). Dvůr Králové z turnaje odstoupil.

Michal Pavlík, Petr Koděra

Vše o zimním turnaji O pohár starosty Města Kolína čtěte vpravo od tohoto článku v rubrice "Související články".