Kouč Malina musel již před samotným zápasem řešit problém. Zdravotně zcela v pořádku nebyl Michal Kapic, a tak Malina místo něj poslal na hřiště Josefa Hůrku, který dosud v I. A třídě nenastoupil.

„Hodil jsem ho do vody, ať plave“, svěřil se před zápasem Miloš Malina.

A měl šťastnou ruku, jeho svěřenec se mu odvděčil dobrým výkonem.

Utkání samotné začalo poměrně opatrně z obou stran a spíše se jednalo pouze o náznaky brankových příležitostí.

Polepům se nedařilo navázat na výkon z minulého víkendu, kdy doma porazily Čejetice 2:1.

Do dvou nadějných šancí se sice dostával Javorek, ale jednou mu míč utekl od nohy, podruhé místo střely volil přihrávku. Domácí šli do vedení po chybě Polep. Suchánkovo zaváhání ještě nepotrestali, ale Týmovu ztrátu míče už ano - 1 : 0. „Nepoznávám je, kluci nepředvádí výkon, na jaký mají. Doufám, že jim trenér pořádně domluví a věřím, že se hra zlepší a že se také změní pro nás nepříznivý stav utkání“, hovořil o přestávce nespokojeně hlavní sponzor polepských Jaromír Syřínek.

V druhém poločase se mužstvo herně zvedlo, soupeře dokázalo přitlačit před branku. Jen gólové zakončení scházelo. Domácí ale nebyli pouze pasivní. Znovu po zbytečné ztrátě míče ve středu pole se dostali do slibné příležitosti a cestě míče do sítě zabránilo jen Suchánkovo tělo.

Neratovice předvedly i velice povedený signál při rozehrání trestného kopu, dostali se až před brankáře Malého a ten se blýsknul skvělým zákrokem.

O výsledku utkání rozhodla standardní situace na druhé straně. Po faulu na Lukáše Kmocha Polepy chytře rozehrály a kapitán Suchánek přízemní střelou stanovil konečný stav.

Sám po utkání řekl: „Mysleli jsme si, že to tady půjde samo, výkon v první půli nebyl dobrý. O přestávce jsme si všechno vyříkali a v druhé půli soupeře přeci jen zmáčkli, a tak nakonec jsem i za ten jeden bod rád“.

Miloš Malina výsledek okomentoval takto: „Před zápasem bych bod bral, teď to vidím jinak. Myslím si, že jsme byli fotbalovější a soupeř byl k poražení. Pomohlo „mytí hlav“ v kabině, kluci se po přestávce vzchopili a tak nakonec zaplať pánbůh za ten bod. Tady se bude těžko vyhrávat“, dodal.

Trenér domácích Jiří Kafka k utkání řekl: „Za stavu, kdy mi chybí sedm zraněných hráčů, jsem s remízou spokojen. Proti silnému soupeři, který má v kádru hráče se zkušenostmi z vyších soutěží, jsme odehráli dobrý zápas“.

Branky: 27. Jakub Pajkrt – 69. Suchánek. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Neratovice-Byškovice: Zavadil – Kadlec, Stanislav, Vokáček, Jakub Pajkrt (85. Jiří Pajkrt) - Polanský, Nezbeda, Hoffman, Šmíd – Mansfeld (71.Kudela), Müller (78.Máca).

Polepy: Malý – Týma, Hůrka, Suchánek, Zelenka – Kesner, Müller, L. Kmoch, Dušek (89. D. Kmoch) – Slezák (60. Mojžíš), Javorek.

Miloslav Kapic