Polepy. Tam točí nejlepší pivko k fotbalu. Tedy alespoň podle hlasování v anketě zde na našem sportovním webu Kolínského deníku. Pivo z trubek na polepském hřišti získalo 84 hlasů.

Na druhém místě v naší letní anketě skončil pěnivý mok, který čepují v divizní Velimi. Tam si zároveň už podle jednoho z červencových webových hlasování dáte i nejlepší klobásu. A bronzovou příčku v pivní anketě obsadily Býchory, kde se kope okresní přebor a mají tam dle vašich internetových hlasů nejlepší pažit na Kolínsku.

Rozhovor s vítězem

A komu ocenění udělalo největší radost? Zbyňku Vokounovi, který se o čepování zlatavého moku v Polepech stará.

„Ceny se nesmírně vážím, je to opravdu skvělé, jsem moc potěšen. V Polepech na hřišti dělám asi pět let, ale takového ocenění se mi zatím nedostalo,“ říká nadšeně Vokoun.

A kde vidí držitel ceny o nejlepší pivko důvod, proč ho lidé zvolili? „Tak nějaké zvláštnosti zde u piva nemáme. Možná to bude ale tím, že v Polepech na hřišti je fantastická parta. Vždycky se zde všichni scházejí, hráči A – týmu i B – týmu, pořádáme zde takzvané sedánky,“ vysvětluje Zbyněk Vokoun, který kromě piva nabízí ve svém kiosku i jiné občerstvení pro fotbalové fanoušky.

A kolik piv se vytočí za jedno mistrovské utkání? Tak na tuhle otázku má pro vás Zbyněk Vokoun přesné výpočty. „Za jedno utkání je to šest sudů, to znamená pět set až šest set vytočených piv,“ nadhazuje zajímavou statistiku Vokoun.

A jaký vlastně druh pivečka slaví tolik úspěchu na hřišti účastníka I. A třídy? Jedná se o světlé pivko ze západu Čech, které patří k nejprodávanější a nejžádanější značce piva na českém trhu.

Konečné pořadí ankety o nejlepší fotbalové pivečko:

1. Polepy 84 hlasů

2. Velim 51

3. Býchory 36

4. Červené Pečky 24

5. Pečky 20

6. Tuklaty 13

7. Kouřim 12

8. Český Brod a Liblice 9

10. Konárovice 8

11. Libodřice 5

12. Svojšice, Třebovle, Zásmuky 4

15. Stříbrná Skalice, Vrbová Lhota 2

17. FK Kolín, Plaňany, Radim, Krakovany, Bečváry 1