Utkání, které se hrálo na velmi těžkém terénu, nebylo pro partu kouče Radka Kulhánka zrovna procházkou růžovým sadem. Domácí se prezentovali velmi důrazným a tvrdým stylem hry.

„Myslím, že měli minimálně šest žlutých karet, možná i víc. Hráli tvrdě, důrazně, ostře, avšak nikoliv zákeřně,“ řekl Kulhánek, který popsal první pětačtyřiceti­minutovku následovně: „Začali jsme dobře, ujali jsme se vedení, ale od té doby, jak když utne. Přestali jsme hrát a bojovat. Soupeř nás přehrával především důrazností a i díky ní se jim podařilo dvakrát skórovat. Byly to od domácích vcelku povedené akce."

Do druhého poločasu hosté změnili taktiku. „Vystřídali jsme a podařilo se nám utkání otočit. Za stavu 4:2 z ojedinělého závaru domácí snížili. Z následného protiútoku kopali roh a mohlo to být 4:4. Náš hráč to tam vyhlavičkoval. Bylo to možná i za pomoci ruky, domácí se zlobili, ale rozhodčí to neviděl, tedy stálo při nás štěstí,“ přiznal trenér Kulhánek.

A vizitka ostrostřelce Čálka? Ta je zatím skvělá. Posuďte sami: z posledních dvou utkání se Čálek zapsal do listiny střelců osmkrát. I přesto kouč Kulhánek vyzdvihl výkon celého mužstva, než vstřelené tři branky jednatřicetiletého kanonýra.

„Urvali jsme to bojovností a obětavostí v druhé půli. Čálek odehrál normální zápas, nebylo to ideální a nijak nevynikal. V pořádku bylo, jak zakončoval, ale ty branky padly po dobře sehraných akcích, tudíž zásluha celého týmu," vysvětlil Kulhánek.

Lysá – Č. Pečky 3:4

Branky: 23. a 43. Kapička, 89. Doležal – 7. Zach, 58. a 79. a 83. Čálek. Rozhodčí: Macháček. ŽK: 6:2. Diváci:70. Poločas: 2:1.

Červené Pečky: Jón – T. Nádvorník, Pokorný, Podnecký, Janovský – Adamec (46. Procházka), Herčík, Rejthárek, Zach – Kudláček (46. Vohnický), Čálek (85. Žoha).

David Solnař